logoKredītlīnija

Ja ir vajadzīgi papildus ienākumi, bieži vien tiek izmantoti tādi kredītu devēju pakalpojumi kā ātrie vai patēriņa kredīti. Tās ir iespējas saņemt naudu, kad tā ir nepieciešama, tomēr par to izmantošanu ir jāmaksā diezgan lieli procenti, turklāt ir jāaizņemas konkrēta summa, nezinot, cik īsti no tās jums nāksies iztērēt. Lai šīs problēmas mazinātu, vai pat pilnībā no tām izvairītos, iespējams izmantot tādu kredītu devēju pakalpojumu kā kredītlīnija. Tas ir samērā jauns kredīta veids, līdz ar to daudzi nav pazīstami ar tā snigtajām iespējām un izmantošanas noteikumiem.

Sakārtot pēc »
Saņemšanas laiksPirmais
bez %
Pirmais
kredīts
Maksimālā summaVecuma ierobežojumsLAFPA biedrs?*Darba laiks
Credit24 kredītlīnija
Credit24 Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 100 – 5000 € 5000 €
18 – 70

Darbadienas laiks  08:00- 22:00
Darba laiks brīvdienās  10:00- 20:00
Ferratum izdevīgie kredīti
Ferratum Atsauksmes
10 min
Saņemt aizdevumu

Jā 10 – 3000 € 3000 €
20 – 70 Darbadienas laiks  08:00- 20:00
Darba laiks brīvdienās  09:00- 18:00
ViaCredit patēriņa kredīts
ViaCredit Atsauksmes
10 min
Saņemt aizdevumu

Nē 500 – 1500 € 1500 €
20 – 70 Darbadienas laiks  08:00- 22:00
Darba laiks brīvdienās  08:00- 22:00
Moneza kredīts, aizdevums
Moneza Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 200 – 10000 € 10000 €
20 – 70

Darbadienas laiks  08:00 – 22:00
Darba laiks brīvdienās  09:00 – 18:00
Vivus aizdevēja atsauksmes
Vivus Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 50 – 1500 € 1500 €
20 – 70

Darbadienas laiks  07:00- 23:00
Darba laiks brīvdienās  07:00- 23:00
Iespēju kredīts atsauksmes
Iespēju Atsauksmes
1 diena
Saņemt aizdevumu

Nē 50 – 5000 € 5000 €
20 – 75

Darbadienas laiks  09:00- 21:00
Darba laiks brīvdienās  10:00- 17:00
* “Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas” biedrs.

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 100 – 5000 €

Maksimālā summa: 5000 €

Vecuma ierobežojums: 18 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00- 22:00

Saņemšanas laiks: 10 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 10 – 3000 €

Maksimālā summa: 3000 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00- 20:00

Saņemšanas laiks: 10 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 500 – 1500 €

Maksimālā summa: 1500 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00- 22:00

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 200 – 10000 €

Maksimālā summa: 10000 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00 – 22:00

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 50 – 1500 €

Maksimālā summa: 1500 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 07:00- 23:00

Saņemšanas laiks: 1 diena

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 50 – 5000 €

Maksimālā summa: 5000 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 75

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 09:00- 21:00

Kredītlīnija ir gan banku, gan nebanku kredītu devēju sniegts pakalpojums, kas apvieno gan kredītkaršu, gan ātro kredītu sniegtos pakalpojumus, bet tās izmantošana ir vēl vienkāršāka un izdevīgāka. Līdzīgi kā kredītkartēm, arī kredītlīnijai ir noteikts kredīlimits. Atšķirībā no parastajiem kredītiem, klientam nav jānorāda konkrēta aizņēmuma summa un kam šī aizņemtā nauda būs paredzēta. Viņam tiek noteikts konkrēts kredītlimits, kuru nosaka pats kredītņēmējs ar kredītu iestādes piekrišanu (ja potenciālais klients atbilst visām prasībām). No šī kredītlimita var tērēt tādu summu, kāda ir nepieciešama un procentu maksājumi tiks aprēķināti tikai no iztērētās summas. Arī atmaksas laiku var noteikt pats kredītņēmējs. Šis laiks var būt no pāris mēnešiem, līdz pat vairākiem gadiem, bet jo ilgāks ir atmaksas termiņš, jo lielāki ir procentu maksājumi. Protams, kredītlīnijas izmantotājs iztērēto summu var atmaksāt arī pirms noteiktā atmaksas termiņa un šādā gadījumā samazināt procentu maksājumus. Ja klients ir pieteicies kredītlīnijai, bet beigās nav to izmantojis, nekādi procentu maksājumi nav jāveic. Tātad kredītlīnaijai var pieteikties arī tie, kam nauda nav steidzami nepieciešama, bet kuri vēlas drošības garantiju, gadījumos, kad nauda tomēr var pietrūkt.

Izmantotā nauda no kredītlimita ir jāatmaksā norādītajā termiņā. Jo ātrāk tā tiek atmaksāta, jo mazāki ir procentu maksājumi. Atmaksāt var gan visu aizņemto summu, gan tikai minimālo noteikto apjomu. Ja tas tiek izdarīts, klients atkārtoti var izmantot savu kredītlīniju, bet ja maksājumi tiek kavēti, kredītlīnija var tikt nobloķēta. Tāpat kā citiem kredītu veidiem, arī kredītlīnijai ir pieejamas kredīta brīvdienas, kas nozīmē, ka maksājuma termiņš tiek uz kādu laiku atlikts. Tas gan parasti ir maksas pakalpojums, bet gadījumā, ja radušās pēkšņas, īslaicīgas problēmas ar parāda atmaksu, nav jāuztraucas par soda procentiem.

Lielākā daļa kredītu devēju par kredītlīnijas noformēšanu neprasa papildus samaksu. Arī konta atvēršana un izmantošana ir bezmaksas pakalpojums, bet ir jāmaksā procentu maksājumi, kas tiek aprēķināti no izmantotās summas un parasti arī par naudas izmaksu. Tātad izdevīgāk ir izņemt naudu no kredītlīnijas pēc iespējas retāk. Daudzi aizdevēji, lai piesaistītu jaunus klientus, par pirmo naudas izmaksu arī nepieprasa procentu maksājumus.

Salīdzinot ar ātrajiem kredītiem, kas bieži vien tiek uzskatīti par vieglāk pieejamajiem un vieglāk izmantojamajiem kredītu veidiem, kredītlīnijas procentu maksājumi ir zemāki. Ātrie kredīti ir ļoti riskanti kredītu devējiem, jo pirms to izsniegšanas netiek pārbaudīta potenciālo klientu kredītu vēsture un ienākumi, tāpēc par to izmantošanu tiek piemēroti ļoti lieli procenti. Kredītlīniju var izmantot tikai tie, kas var pierādīt savu ienākumu apjomu un kredītu vēsturi, tāpēc arī procentu maksājumi ir ievērojami zemāki. Tas nozīmē, ka kredītlīnijas izmantošana ir izdevīgāka, tomēr pirms pakalpojuma izmantošanas vajag salīdzināt vairākus kredītiestāžu piedāvājumus. Gan procentu likmes, gan pieejamie kredītlimita apjomi ir atšķirīgi dažādiem pakalpojuma sniedzējiem, tāpēc pirms līguma slēgšanas vajag izpētīt, pie kura kredītu devēja šo pakalpojumu saņemt.

100 eiroJa kredītlīniju salīdzina ar patēriņu kredītiem, tad to procentu maksājumi un atmaksas termiņi ir diezgan līdzīgi, bet lielākā atšķirība pastāv tieši izmantošanā. Piesakoties patēriņa kredītam, vispirms ir jānorāda summa, kādu vēlaties saņemt un pat tad, ja visu neiztērēsiet, procentu maksājumi tomēr būs jāveic par visu aizņemto summu. Kredīlīnija ir arī vieglāk pieejama, jo vienreiz piesakoties, to var izmantot jebkurā diennakts laikā.

Kredītlīnijai var pieteikties jebkura privātpersona, kas ir vecumā no 18 – 70 gadiem un kurai ir laba kredītu vēsture. Minimālais un maksimālais vecums, gan dažādiem pakalpojuma sniedzējiem var būt atšķirīgs. Ja iepriekš ir ņemti kredīti, kuri nav laikā atmaksāti, kredītlīnijas izmantošanu var liegt. Arī tad ja potenciālajam kredītlīnijas izmantotājam jau ir paņemts kredīts tajā pašā iestādē, kredītlīnija visticamāk nebūs pieejama. Kredīlīnijas pieejamais apjoms, pirmkārt, ir atkarīgs no paša klienta vēlmēm, tomēr banka izvērtē klienta kredītu vēsturi, ikmēneša ienākumus un pašreizējās kredītsaistības. Savu maksātspēju potenciālajam klientam var nākties pierādīt ar izziņām vai kontu izrakstiem.

Kredītlīniju var izmantot ne tikai privātpersonas, bet arī juridiskas personas. Uzņēmumiem kredītlīnija ir labs veids kā izlīdzināt apgrozāmo līdzekļu apjomu. Piemēram, ja uzņēmuma darbība ir sezonāla, tad laikā, kad ienākumi ir zemāki, bet tāpat nepieciešams veikt dažādus maksājumus, var aizņemties tieši tik daudz naudas, cik nepieciešams un laikā, kad ienākumi ir lieli, parādu atmaksāt. Izmantojot kredītlīniju, nav jāuztraucas, ka varētu pietrūkt naudas, lai darbiniekiem izmaksātu algas vai iepirktu izejvielas. Arī juridiskām personām, pirms kredītlīnijas piešķiršanas, tiek pārbaudīti dažādi finansiālie rādītāji un tiek lemts par kredītlimita lielumu, atmaksas termiņiem un procentu maksājumiem. Juridiskām personām, atšķirībā no privātpersonām, tomēr izmantot kredītlīniju ir mazliet sarežģītāk, jo var būt nepieciešams galvotājs vai ķīla.

Izmantojot šo pakalpojumu, tomēr jāatceras, ka arī kredītlīnija ir aizdevums un tērējot kredītlimita naudu nelietderīgi, var sanākt lielas problēmas. Ja maksājuma termiņš tiek kavēts, tāpat kā jebkuram citam kredītu veidam, arī kredītlīnijai aprēķina soda procentus, kuru lielums aug ar katru nokavēto dienu. Ja maksājums tiek kavēts vairāk nekā 14 dienas, var tikt piesaistīti kredītu piedzinēji, kas jūs informēs par parādu esamību un atmaksas termiņiem. Ja neievērosiet arī parādu piedzinēju norādījumus, viss var nonākt līdz tiesas procesam, kas saistās ar daudz lielākiem izdevumiem. Arī izmantojot kredītlīniju ir nepieciešams ievērot atbildīgas aizņemšanās principus.

Kredīlīnijas lielākais mīnuss bieži vien ir tieši tas, ka nauda ir pieejama jebkurā brīdī. Protams, no vienas puses tas ir ļoti labi un izdevīgi, bet daudzus tas pamudina tērēt naudu, kad tas nemaz nav nepieciešams. Ja kredītlīnijas izmantotājam nav spēcīgs gribasspēks un paškontrole, rodas vēlme dzīvot pāri savām iespējām, izmantojot viegli pieejamo naudu un nedomājot, ka to būs arī jāatmaksā. Tas bieži ir iemesls veikt nevajadzīgus, spontānus pirkumus un iztērēt naudu izklaidēm.

Kredīlīnijas popularitāte arvien turpina pieaugt un cilvēki to sāk izmantot kā alternatīvu citiem kredītu veidiem. Tai viennozīmīgi ir vairākas priekšrocības, salīdzinot, piemēram, ar ātrajiem vai patēriņa kredītiem, tomēr lai izvēlētos piemērotāko aizņēmumu, katra situācija ir jāizvērtē individuāli. Vienmēr ir jāpatur prātā, ka jebkurš aizņēmums saistās ar lielu atbildību un papildus izmaksām.