logoSMS kredīts

Pastāv vairāki veidi, kā cilvēks var saņemt kredītu – bankās, pie privātajiem kreditoriem, kā arī ar interneta un īsziņas jeb SMS starpniecību. SMS kredīts ir īstermiņa kredīts, kuru iespējams saņemt tikai nosūtot īsziņu attiecīgajam kredīta devējam, no kura persona vēlas ņemt aizdevumu. Šis kredīta veids ir izdevīgs variants, ja naudas aizdevumu nepieciešams saņemt ātri, kā arī, ja nav laika vai iespējas kredīta pieprasījumu iesniegt personīgi kredītiestādē. Turklāt SMS kredīts ir veids, kā naudas aizdevumu var iegūt cilvēki, kuriem ir nestabili ikmēneša ienākumi vai arī kuriem ir jau sabojāta kredītvēsture.

Sakārtot pēc »
Saņemšanas laiksPirmais
bez %
Pirmais
kredīts
Maksimālā summaVecuma ierobežojumsLAFPA biedrs?*Darba laiks
Vivus aizdevēja atsauksmes
Vivus Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 50 – 1500 € 1500 €
20 – 70

Darbadienas laiks  07:00- 23:00
Darba laiks brīvdienās  07:00- 23:00
SMScredit atsauksmes
SMScredit Atsauksmes
20 min
Saņemt aizdevumu

Jā 5 – 300 € 425 €
20 – 75

Darbadienas laiks  07:00- 23:00
Darba laiks brīvdienās  07:00- 23:00
* “Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas” biedrs.

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 50 – 1500 €

Maksimālā summa: 1500 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 07:00- 23:00

Saņemšanas laiks: 20 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 5 – 300 €

Maksimālā summa: 425 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 75

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 07:00- 23:00

Tā kā SMS kredīts pieder pie ātrajiem kredītiem, to iespējams iegūt pie privātajiem nebanku kreditoriem, respektīvi, šādu iespēju nevar saņemt bankās. SMS kredītu var saņemt uz neilgu laika periodu, jo tas ir īstermiņa. Atšķirībā no ilgtermiņa kredītiem, kuriem ir zema procentu likme, SMS kredītiem, tāpat kā citiem ātrajiem kredītiem, ir augsti procenti – sākot no 10% un vairāk mēnesī! Daži no kreditoriem piedāvā iespēju pirmo kredītu saņemt bez maksas jeb bez procentiem. Vienīgā atšķirība starp ātrajiem kredītiem internetā un SMS kredītiem ir tāda, ka, lai kredītu saņemtu, nepieciešams nosūtīt īsziņu- proti, nav nepieciešams internets.

smsLai saņemtu SMS kredītu, cilvēkam vispirms ir jāveic reģistrācija attiecīgajā uzņēmumā, kas nodarbojas ar šāda kredīta izsniegšanu. Taču pirms veikt reģistrāciju un nosūtīt kredīta pieprasījumu, vispirms ir jāsaprot, vai kredīts ir vispār vajadzīgs. Tāpat kā ātrie kredīti, arī SMS kredīts nav primāri paredzēts ikdienas tēriņiem. Šis kredīta veids ir paredzēts gadījumiem, kad ir radusies ārkārtas situācija, kurā steidzami ir nepieciešama nauda. Ja cilvēkam šādas naudas nav, kā arī ir to neērti lūgt ģimenes locekļiem, citiem radiem vai draugiem, tad viena no iespējām, kā naudu iegūt, ir SMS interneta kredīts. Naudas aizdevums var palīdzēt nelielām un īslaicīgām finansiālajām grūtībām, taču noteikti to nevajadzētu izmantot, ja naudas problēmas ir jau ilgstošas, kā arī, ja cilvēkam ir jau vairāki naudas parādi. Ārkārtas gadījumi, kam SMS kredīti ir domāti, ir, piemēram, nelaimes gadījumi, avārijas, steidzamas veselības problēmas. Šo kredītu izmanto arī tad, ja līdz algai ir palikušas vien pāris dienas, bet visa nauda jau ir iztērēta. Jauna apģērba iegāde, izklaide nedēļas nogalē vai SPA apmeklējums neietilpst pie šiem ārkārtas gadījumiem, taču, tā kā, lai saņemtu SMS kredītu, nav nepieciešams norādīt aizdevuma mērķi, kā arī nav vajadzīga ķīla vai galvotājs, tad bieži vien šis ātrais kredīts tiek izmantots neatbilstoši tā pamatmērķim. Ja cilvēks, kurš ātro SMS kredītu izmanto, lai, piemēram, dotos izklaides braucienā nedēļas nogalē, apzinās, ka kredīta atmaksa nekļūs par problēmu, tad, protams, kādu reizi var atļauties sevi palutināt uzreiz, nevis gaidīt, kamēr nepieciešamo naudas summu izdosies pašam sakrāt, tomēr kredīta ņemšanai nevajadzētu kļūt par paradumu katru reizi, kad cilvēks vēlas spontāni izklaidēties vai kaut ko iegādāties. Tāpat kā jebkurš cits kredīts, arī SMS kredīts ir jāizmanto atbildīgi, jo nekad nevar zināt, vai tiešām neradīsies kādi neparedzēti apstākļi, kad iztikt bez kredīta vairs nevarēs. Tā kā ātrajiem kredītiem, tai skaitā SMS kredītiem, ir augsta procentu likme, tad bezrūpīga aizdevuma izmantošana var cilvēku novest līdz finansiālām grūtībām – ieilgušiem parādiem, parādu piedzinējiem un pat tiesai.

Kad cilvēks ir izvērtējis, ka SMS kredīts Latvijā ir vienīgais veids, kā tikt galā ar naudas problēmu, tad noteikti ir jāveic visu piedāvāto kredītu salīdzināšana. Tā kā mūsdienās ir ļoti daudz kreditoru, kas piedāvā šo iespēju, vispirms noteikti internetā nepieciešams visus piedāvājumus savstarpēji salīdzināt un saprast, pie kura no uzņēmumiem cilvēks vispār var saņemt kredītu, kā arī kurš no kreditoriem var piedāvāt visizdevīgāko variantu. Šobrīd SMS kredīta iespēju piedāvā šādi kreditori – credit24, smscredit.lv, sohocredit, vivus.lv, kredits7, kredits365, ondo.lv un vēl daudzi citi uzņēmumi, kas nodarbojas ar kredīta izsniegšanu, izmantojot īsziņas palīdzību. Visus kreditorus iespējams salīdzināt dažādās interneta vietnēs, bet visplašāko kredītu salīdzināšanas klāstu ir izveidojis tieši CredX portāls!

Meklējot sev atbalstošāko un izdevīgāko SMS kredītu, noteikti ir jāsalīdzina vairāki faktori. Viens no aspektiem, kurš noteikti ir jāapskata, ja cilvēks ir tikko sasniedzis 18 gadu vecumu vai arī ir jau pensijas vecumā, ir vecuma ierobežojums, jo šajā gadījumā tas pakalpojums ir sms kredīts no 18 gadiem. Tikai daži no kredītu izsniedzošajiem uzņēmumiem piedāvā saņemt kredītu personām, kuras ir tikai 18 gadus vecas. Lielākoties kredītu iespējams saņemt, ja cilvēkam ir vismaz 20 gadi. Kā arī, ja cilvēks ir jau pensijā, tad noteikti svarīgi ir izpētīt vecuma slieksni, līdz kuram cilvēks var saņemt kredītu. Lielākajai daļai kreditoru vecuma ierobežojums ir līdz 70 gadiem. Protams, dažiem šī vecuma robeža ir zemāka, bet tiek piedāvāti arī naudas aizdevumi līdz 75 gadu vecumam.

Ja šis kritērijs cilvēkam nesagādā problēmas vai arī ir atrasti vairāki kredītu devēji, kas cilvēkam atbilst, noteikti nākamais svarīgais aspekts ir salīdzināt, kura no kredītu izsniedzošajām kompānijām var piedāvāt personai nepieciešamo naudas aizdevumu. Katram no uzņēmumiem ir atšķirīga maksimālā aizdevuma summa. Turklāt, ja cilvēks kredītu vēlas aizņemties pirmo reizi, tad bieži vien maksimālā summa ir mazāka, nekā cilvēkiem, kuri vienā uzņēmumā aizņemas atkārtoti. Taču jaunajiem klientiem kreditori, lai piesaistītu sev jaunus klientus, kā arī izturētu savstarpējo konkurenci, piedāvā iespēju saņemt pirmo kredītu bez maksas jeb, tā saukto, sms kredītu bez procentiem. Šī ir viena no iespējām, kas noteikti ir kredīta ņēmējam jāizmanto, jo, saņemot bezprocentu kredītu, cilvēkam ir jāatmaksā tieši tā pati naudas summa arī atpakaļ. Personai par šo naudas aizdevumu nav jāmaksā procenti. Līdz ar to par naudas aizdevuma saņemšanu cilvēks nepārmaksā neko, izņemot 1 centu, kas jāpārskaita, lai reģistrētos.

Ja cilvēkam vairs nav iespējams bezprocentu jeb bezmaksas kredīts, tad svarīgākais ir noskaidrot, kurš no kreditoriem piedāvā zemāku procentu likmi. Tā kā šim īstermiņa kredītam ir augsti procenti, tad šis noteikti ir tas faktors, kuram jāpievērš pastiprināta uzmanība. Procentu likme, kas tiek norādīta, var būt gan gada procentu likme, gan mēneša. Jāatceras, ka, tā kā SMS kredītsaistības ir īstermiņa, kas parasti jāatmaksā viena vai dažu mēnešu laikā, tad gada procentu likme var būt vairāki simti procentu. Tāpēc, lai gan uzņēmumiem šis skaitlis ir jānorāda, tomēr gada procentu likme tiek adekvāti aprēķināta tikai ilgtermiņa, piemēram, hipotekārajiem kredītiem. Īstermiņa kredītiem šī summa var būt mānīga.

Kad atrasti izdevīgākie piedāvājumi, vērtējot pēc procentu likmes, tad nākamais svarīgais punkts ir aizdevuma atmaksas termiņš. Lielākoties gan SMS kredītiem atmaksas laiks ir viens mēnesis, taču ir arī uzņēmumi, kuri piedāvā vairāk laika, kurā aizdevums ir jāatmaksā. Pat ja cilvēks skaidri zina, ka kredīta summu atmaksās jau tuvākajās dienās, tomēr ieteicamākais variants vienmēr ir ņemt garāko iespējamo atmaksas periodu, jo vienmēr pastāv risks, ka var notikt kāds neparedzēts gadījums, kas var aizkavēt kredīta atmaksu. Ja kredīta atmaksas termiņš tuvojas beigām, bet visu naudu nav iespējams atmaksāt laikā, tad, protams, tiek piedāvāta iespēja kredīta atmaksas termiņu pagarināt, cik vien ilgi tas nepieciešams. Taču ikvienam klientam, pat tam, kuram ir bezprocentu kredīts, šāds pakalpojums ir par maksu. Turklāt kredīta pagarināšana ir diezgan dārgs pakalpojums, īpaši, ja šāda iespēja jāizmanto vairākas reizes. Tāpēc svarīgi arī salīdzināt, kādas ir izmaksas par atmaksas termiņa pagarināšanu.

Lai gan kreditēšanas kompānijas norāda, ka SMS kredītu iespējams saņemt jebkurā diennakts laikā, tomēr šī informācija var maldināt, jo katram no uzņēmumiem ir savs darba laiks. Protams, kredīta pieprasījumu var nosūtīt jebkurā dienas laikā, tai skaitā arī naktī, tomēr aizdevuma pieprasījums tiek izskatīts tikai darba laikā. Tāpēc ir svarīgi izpētīt arī šo aspektu, jo dažas no kompānijām, kas nodarbojas ar SMS kredītu piešķiršanu, mēdz brīvdienās vai vakaros nestrādāt. Lai izvairītos no krāpniekiem, svarīgi arī pārbaudīt, vai izvēlētajai kreditēšanas kompānijai ir licence, kas apstiprina konkrētā uzņēmuma legalitāti un uzticamību.

Reģistrēšanās

Kad cilvēks ir izvēlējies, kura no kreditēšanas kompānijām var piedāvāt visizdevīgāko aizdevuma variantu, tad nākamais svarīgais solis ir reģistrēties, jo bez reģistrēšanās nav iespējams saņemt kredītu. Turklāt šajā posmā cilvēkam ir arī jāsamaksā 0.01 eiro. Lai reģistrētos, potenciālajam kredīta ņēmējam ir internetā jāieiet attiecīgā uzņēmuma mājas lapā un jāveic nepieciešamās darbības, ko katrs no kreditēšanas uzņēmumiem pieprasa. Noteikti ir jānorāda personas dati, kā vārds, uzvārds, personas kods, aktīvs telefona numurs. Bieži vien tiek pieprasīts norādīt arī darba vietu un ikmēneša ienākumus. Noteikti ir arī svarīgi izlasīt noteikumus, kas attiecas uz kredīta samaksu, atmaksu, papildu izdevumiem un soda procentiem. Pēc tam, kad potenciālais klients ir izpildījis šo datu uzrādīšanas posmu, uz norādīto tālruņa numuru tiek nosūtīts kods, kas nepieciešams, lai varētu turpināt reģistrāciju. Pēc tam, pildot nepieciešamos reģistrācijas soļus, personai būs jāmaksā 1 cents uz norādīto konta numuru, lai apstiprinātu reģistrāciju. Kad viss nepieciešamais ir izdarīts un kredīta ņēmējs ir reģistrējies kreditēšanas uzņēmumā, tad cilvēks iegūst iespēju nepieciešamības gadījumā nosūtīt SMS uz saņemt kredītu.

Kad iepriekš cilvēks jau ir reģistrējis SMS kredītam, tad jebkurā laikā, kad vien tas ir nepieciešams, kredīta ņēmējs, atrodoties jebkur, kur vien ir pieejams attiecīgais mobilā telefona tīkla pārklājums, piemēram, benzīntankā, mežā vai laukos, var saņemt naudas aizdevumu. Tā kā SMS kredīts ir ātrais kredīts, kuru var iegūt ar īsziņas palīdzību, tad naudas summa, ja pieprasījums tiek apstiprināts, kontā tiek ieskaitīta vien pāris minūšu laikā.

SMS kredīta saņemšanas kritēriji

Tomēr, lai reģistrācija vispār tiktu sekmīgi pabeigta, kredīta ņēmējam ir jāatbilst arī konkrētajiem kritērijiem, kurus pieprasa attiecīgais kredīta devējs. Lai saņemtu SMS kredītu, cilvēkam ir jābūt Latvijas valsts pilsonim, jābūt aktīvam tālruņa numuram, atvērtam un aktīvam kontam kādā no Latvijas bankā. Turklāt lielākā daļa no kredītu izsniedzošajām kompānijām arī pārbauda, kādi ir potenciālā klienta ienākumi un izdevumi – tiek pārbaudīts, vai cilvēks būs spējīgs kredītu atmaksāt. Līdz ar to personām, kurām nav patstāvīga darba, kredītu saņemt ir daudz grūtāk, jo, ja kreditori saskata risku, ka cilvēkam var būt grūtības ar kredīta atmaksu, tad aizdevuma pieprasījums var tikt atteikts. Taču arī bezdarbniekiem pastāv iespēja saņemt naudas aizdevumu. Ja cilvēkam nepieciešams mazs naudas apjoms, tad kreditēšanas kompānijas var arī nepārbaudīt cilvēka ienākumus. Turklāt, lai iegūtu naudu, cilvēki nebaidās melot – bieži vien tie norāda nepatiesus naudas ienākumus, kaut gan tā ir pretlikumīga darbība un par šādu rīcību var tikt piemērota kriminālatbildība.

Viens no kritērijiem, kuru noteikti pārbauda kredīta devējs, ir potenciālā klienta kredītvēsture. Kredītvēsture ir visas iepriekšējās personas kredītsaistības – tajā uzrādās arī parādi un nenomaksātie aizdevumi. Ja kredītvēture ir negatīva, respektīvi, ir parādi vai vēl nenokārtotas kredītsaistības, kuru atmaksa sagādā grūtības, tad kreditēšanas uzņēmums var atteikt naudas aizdevumu. Taču ne vienmēr sabojāta kredītvēsture nozīmē, ka cilvēks kredītu nesaņems. Ja cilvēks ir iekļuvis parādnieku, jeb melnajā sarakstā, tad viņam ir jārēķinās, ka visi kredīta devēji par to var uzzināt arī vēl pēc 10 gadiem, jo parādnieku vārds no kredītu reģistra izzūd tikai pēc 10 gadiem. Ja cilvēks iekļuvis parādnieku sarakstā pirms vairākiem gadiem, taču tagad visas parādsaistības jau ir nokārtotas, naudas devējs var aizdevumu arī apstiprināt, jo, ja reiz cilvēks ir bijis parādnieks, ne vienmēr tas nozīmē, ka tas obligāti atkārtosies. Protams, kredīta devējs var būt aizdomīgāks pret šo klientu un var nepiedāvāt visas priekšrocības, kuras var saņemt klienti ar pozitīvu kredītvēsturi, tomēr tas nenozīmē, ka naudas aizdevumu saņemt nav iespējams. Šādā gadījumā gan cilvēkam labāk izvēlēties kādu citu no kredīta veidiem, nevis SMS kredītu, jo tad noteikti pastāv lielāka iespēja naudas aizdevumu saņemt.

Ja cilvēks atbilst visiem kredīta devēja kritērijiem, ir veikta reģistrācija, samaksāts 0,01 eiro, tad svarīgi uzzināt, kāda informācija un uz kādu numuru ir jānosūta, lai saņemtu naudas aizdevumu. Pēc tam noteikti jāsaglabā arī telefona atmiņā attiecīgais telefona numurs, ar kura palīdzību SMS kredītu iespējams saņemt.

Ir labi, ja cilvēks ir nodrošinājies uz zina, ka vienmēr, kad būs steidzami nepieciešama nauda, viņam būs iespēja to iegūt. Tomēr vienmēr pirms īsziņas nosūtīšanas ir vairākas reizes jāapdomā, vai šāds kredīts tiešām ir nepieciešams, kā arī mērķis, kura dēļ tiek pieprasīts aizdevums, tiešām ir tik vitāli svarīgs, lai nonāktu kredītsaistībās. Naudas aizdevums ir nopietns solis, kuru nedrīkst vieglprātīgi izmantot tikai tāpēc, ka tas ir ātri un ērti. Nauda ir jāaizņemas atbildīgi un tikai ārkārtas situācijās, kuru dēļ SMS kredīts vispār ir domāts.