logoPatēriņa kredīts

Patēriņa kredīts ir viens no īstermiņa kredītu veidiem, ko piedāvā gan bankas, gan privātie kreditori. To iespējams saņemt ne tikai banku filiālēs, bet arī iespējams pieteikumu iesniegt ar interneta starpniecību. Patēriņa kredīta apjoms ir lielāks nekā citiem īstermiņa kredītiem, piemēram, ātrajiem kredītiem, kredītlīnijām, kā arī šim kredītam ir mazāka procentu likme, tomēr atkarībā no kreditoru piedāvājuma procentu likme tomēr ir pietiekoši augsta.

Sakārtot pēc »
Saņemšanas laiksPirmais
bez %
Pirmais
kredīts
Maksimālā summaVecuma ierobežojumsLAFPA biedrs?*Darba laiks
Credit24 kredītlīnija
Credit24 Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 100 – 5000 € 5000 €
18 – 70

Darbadienas laiks  08:00- 22:00
Darba laiks brīvdienās  10:00- 20:00
Ferratum izdevīgie kredīti
Ferratum Atsauksmes
10 min
Saņemt aizdevumu

Jā 10 – 3000 € 3000 €
20 – 70 Darbadienas laiks  08:00- 20:00
Darba laiks brīvdienās  09:00- 18:00
Moneza kredīts, aizdevums
Moneza Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 200 – 10000 € 10000 €
20 – 70

Darbadienas laiks  08:00 – 22:00
Darba laiks brīvdienās  09:00 – 18:00
Vivus aizdevēja atsauksmes
Vivus Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 50 – 1500 € 1500 €
20 – 70

Darbadienas laiks  07:00- 23:00
Darba laiks brīvdienās  07:00- 23:00
* “Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas” biedrs.

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 100 – 5000 €

Maksimālā summa: 5000 €

Vecuma ierobežojums: 18 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00- 22:00

Saņemšanas laiks: 10 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 10 – 3000 €

Maksimālā summa: 3000 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00- 20:00

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 200 – 10000 €

Maksimālā summa: 10000 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00 – 22:00

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 50 – 1500 €

Maksimālā summa: 1500 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 07:00- 23:00

Patēriņa kredīts paredzēts dažādiem pirkumiem un pakalpojumiem. Liela daļa patēriņa kredīta ņēmēju aizdevumu izmanto dažādu sadzīves preču iegādei, ceļojumu vai atvaļinājumu apmaksai un tēriņiem, kā arī šis kredīts bieži vien tiek izmantots lielāku pirkumu iegādei, piemēram, automašīnai vai dzīvoklim. Tāpat patēriņa kredīts tiek izmantots remontdarbu apmaksai, piemēram, dzīvokļa vai mājas remontam un labiekārtošanai.

Lai saņemtu patēriņa kredītu, kredīta ņēmējam nav obligāti jānorāda, kādam mērķim šī naudas summa tiks izmantota. Protams, bankas var pieprasīt šāda veida informāciju, taču atšķirībā no ilgtermiņa kredītiem, piemēram, hipotekārā kredīta, mērķa norādīšana ne vienmēr ir obligāts priekšnosacījums. Turklāt kreditors, ja vien to neparedz līgums, nevar likt maksāt debitoram jeb kredīta ņēmējam līgumsodu par to, ka aizdevums netiek izmantots paredzētajam mērķim.

Viena no patēriņa kredīta priekšrocībām ir, ka tā izskatīšanai un apstiprināšanai ir nepieciešams daudz mazāks laika periods nekā ilgtermiņa kredītiem. Aizņemoties gan pie privātajiem kreditoriem, gan bankās, nauda klienta kontā var tikt ieskaitīta vienas dienas laikā. Tā kā patēriņa kredīts ir īstermiņa, tad naudas atmaksas termiņš atkarībā no kredīta devēja var būt līdz pat dažiem gadiem. Taču atšķirībā no ātrajiem kredītiem, kur atmaksas termiņš lielākoties mēdz būt no dažām dienām līdz pāris mēnešiem, patēriņa kredīta minimālais atmaksas termiņš ir vismaz 3 mēneši.

Lai saņemtu patēriņa kredītu, kredīta ņēmējam ir jāatbilst nosacījumiem, ko pieprasa banka vai privātie kredīta izsniedzēji. Lielākoties galvenās prasības ir vienādas – cilvēkam ir jābūt stabiliem ikmēneša ienākumiem un nedrīkst būt negatīva kredītvēsture. Turklāt cilvēkam ir jābūt spējīgām veikt kredīta atmaksu. Katram no kredīta devējiem gan ir atšķirīgi naudas ierobežojumi, no kādiem patēriņa kredīts tiek izsniegts. Piemēram, izvēloties patēriņa kredītu ņemt Swedbank, regulārajiem ienākumiem pēc nodokļu atmaksas ir jābūt vismaz 252 Eiro.

Viens no patēriņa kredīta saņemšanas nosacījumiem ir arī atbilstoša kredītvesture. Respektīvi, cilvēkam tā nevar būt negatīva, jo tad kreditors var šo aizdevuma pieprasījumu neapstiprināt. Kredītvēsturi veido cilvēka iepriekšējās kredītsaistības. Ja cilvēks kavējis kredīta atmaksu, nokļuvis parādnieku reģistrā, tad patēriņa kredītu var arī nesaņemt. Protams, katrs kreditors individuāli izvērtē katru kredīta pieprasījumu, taču, lai varētu naudu aizņemties uz izdevīgākiem nosacījumiem, tad labas kredītvēstures īpašniekiem ir lielākas priekšrocības. Turklāt jāatceras, ka, nokļūstot parādnieku jeb kredītu reģistrā, cilvēka vārds tajā uzrādās vēl 10 gadus. Arī tādā gadījumā, ja parāds jau ir atmaksāts. Ja ātros kredītus bieži vien nepiešķir, ja cilvēkam jau ir kādas kredītsaistības, tad patēriņa kredītu šādā situācijā ir iespējams noformēt.

Kā jebkuram kredītam, arī ņemot patēriņa kredītu, aizdevuma ņēmējam jābūt pilngadīgam. Lielākoties patēriņa kredīti tiek izsniegti no 20 vai 21 gada vecuma, kad lielākai daļai cilvēku jau ir stabili ikmēneša ienākumi. Tomēr patēriņa kredītu var saņemt arī 18 gados, vien jābūt attiecīgiem ienākumiem.

Izvēloties kreditoru, pie kura ņemt patēriņa kredītu, viens no labākajiem variantiem ir doties uz banku, kurā cilvēkam ir aktīvs bankas konts, kurā tiek ieskaitīta arī personas darba alga. Bankas darbinieks ātri vien spēs izvērtēt cilvēka maksātspēju un, kā bankas pastāvīgajam klientam, iespējams piedāvās izdevīgākus kredīta ņemšanas nosacījumus. Ja bankā tiek veikti arī citi pakalpojumi, piemēram, tiek uzkrāts 3. pensiju līmenis, ir atvērts krājkonts vai tiek izmantots kāds cits pakalpojums, kredīta devējs, novērtējot savstarpējo sadarbību, piedāvās klientam labākus kredīta ņemšanas nosacījumus.

Ja cilvēkam nav konts kādā bankā vai arī citu kreditoru piedāvājums viņam šķiet izdevīgāks, tad noteikti ir jāveic savstarpējas kreditēšanas kompāniju un banku piedāvājumu salīdzinājums. Izvērtējot, kāda naudas summa cilvēkam ir nepieciešama, jāatrod piedāvājums, kurš var apmierināt potenciālā klienta vēlmes. Lai gan lielākā daļa banku piedāvā patēriņa kredītu līdz pat 10`000 eiro, tomēr atsevišķi kredīta devēja var izsniegt arī lielākas summas.

Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas kredīta ņēmējam noteikti jāsalīdzina, ir procentu likme. Atkarībā no bankas vai privāto kreditoru piedāvājuma, procentu likme svārstās no 10% – 40%. Lai gan patēriņa kredīta procenti, protams, ir daudz augstāki nekā ilgtermiņa kredītiem, tomēr, salīdzinot ar ātrajiem kredītiem, nauda, kas tiks tērēta procentu maksājumiem, būs daudz mazāka. Turklāt procentu likme tiek individuāli izvērtēta katram no kredīta devējiem. Ja ātro kredītu gadījumā gada procentu likme var sniegt maldīgu priekšstatu, tad patēriņa kredīta gadījumā arī gada procentu likmi ir vērts salīdzināt.

Papildus šiem izvērtējamajiem aspektiem, noteikti ir jāizpēta, kādas ir paredzētās sankcijas un soda naudas gadījumā, ja tiek kavēta kredīta atmaksa. Lai gan ikviens cilvēks, ņemot kredītu, domā, ka nekad nenokļūs parādniekos un ikmēneša kredīta maksājumus spēs pildīt bez problēmām un laikā, tomēr nekad nevar paredzēt, vai negadīsies kāda neparedzama situācija, tāpēc labāk vienmēr ir pirms tam izpētīt arī šo faktoru. Ja cilvēks laicīgi saprot, ka var gadīties problēmas ar kredīta atmaksāšanu noteiktajā laika periodā, tad gan bankas, gan privātie kreditori piedāvā termiņa pagarināšanas iespēju. Izmaksas par šo pakalpojumu mēdz būt dažādas, tāpēc, pirms noslēgt līgumu par patēriņa kredītu, noteikti vajag uzzināt, kāda naudas summa var būt nepieciešama, lai kredīta termiņu pagarinātu.

Lai noformētu patēriņa kredīta līgumu, noteikti jārēķinās arī ar citām izmaksām. Bankas, kas sniedz patēriņa kredīta saņemšanas iespēju, piedāvā pieteikumu izskatīt bez maksas. Taču kredīta noformēšana un izsniegšana ir maksas pakalpojums. Lai noteiktu, cik lielas ir šīs izmaksas, nepieciešams zināt, kāda ir summu, kuru debitors vēlas aizņemties. No tās kopējā apmēra tiek aprēķinātas arī noformēšanas un izsniegšanas izmaksas. Parasti šī summa ir 1,5% – 3% no aizdevuma summas.

Lai saņemtu kredīta izsniegšanas apstiprinājumu, cilvēks nevar ņemt patēriņa kredītu, ja naudas summa, kas katru mēnesi tiks maksāta par kredītu, ir lielāka par 20% – 40% no cilvēka ikmēneša ienākumiem. Tāpēc, kad tiek noformēts patēriņa kredīts, noteikti ir jāizvēlas atbilstošs maksājums, kuru privātā persona būs spējīga katru mēnesi veikt, ļoti neietekmējot savu ikdienas dzīvi un tēriņus.

patēriņa kredītsPatēriņa kredīta atmaksai tiek piedāvāti divi atmaksas grafiki – dilstošais maksājuma grafiks un pēc anuitātes metodes jeb vienādais maksājuma grafiks. Izvēloties kādu no šiem maksājuma grafikiem, cilvēkam ir jāizvērtē pašreizējais finansiālais stāvoklis, jo, izvēloties dilstošo maksājuma grafiku, sākumā kredīta ņēmējam ir jāmaksā lielāka naudas summa, taču, tuvojoties kredīta atmaksas beigām, maksājumi paliks mazāki. Lai gan šajā maksājuma grafikā ir vienādi sadalīta naudas pamatsumma pa visu atmaksas periodu, procentu maksājumi ir tieši tie, kas ietekmē naudas summas lielumu katru mēnesi. Atmaksas perioda sākumā nauda par procentiem būs jāmaksā vairāk, bet pēc tam mazāk. Procentu likme gan no tā nemainās, bet mainās tas, ka mazāk naudas tiek iztērēts šiem maksājumiem. Toties vienādais maksājuma grafiks ir izdevīgāks tiem cilvēkiem, kuri vēlas katru mēnesi maksāt konstantu naudas summu, ko sastāda nemainīgs pamatsummas un procentu izdalījums uz visu atmaksas laika periodu. Šādu maksājumu ir iespējams pārvērst par automātisko maksājumu, respektīvi, banka katru mēnesi no cilvēka konta pārskaitīs vienu noteiktu naudas summu un pašam cilvēkam nebūs svarīgi atcerēties, līdz kuram datumam šis maksājums ir veicams. Ja maksājums tiek veikts automātiski, tad nepastāv iespēja, ka patēriņa kredīta maksājums var tikt kavēts cilvēka aizmāršības dēļ. Protams, automātiskais maksājums nevar tikt veikts gadījumā, ja uz kredīta ņēmēja konta nav pietiekami daudz naudas, kas nepieciešama maksājuma veikšanai.

Kad cilvēks ir izvēlējies, pie kura no kredīta devējiem viņš vērsīsies ar savu aizdevuma pieprasījumu, līdzi ir nepieciešama pase vai ID karte. Ja kredīts tiek ņemts pie privātā kreditora vai kādā citā bankā, kur nav atvērts konts vai arī šajā kontā netiek ieskaitīta darba alga, tad noteikti jāuzrāda arī izziņa par ienākumiem pēdējo mēnešu laikā. Dažās bankās var uzrādīt arī tikai konta pārskata izdruku, kur aplūkojami pēdējo sešu mēnešu ienākumi un izdevumi. Noteikti, ja kredītvēsture nav negatīva, potenciālajam klientam pašam jāapjautājas par kādiem izdevīgākiem nosacījumiem.

Ja kredīta ņēmējs ir noformējis kredīta līgumu un saņēmis patēriņa kredīta ieskaitījumu savā bankas kontā, bet, naudu neiztērējot, ir sapratis, ka vēlas pārtraukt savas kredītsaistības, kredīta ņēmējam ir tiesības 14 dienu laikā izmantot atteikuma tiesības un viņš var atkāpties no kredītlīguma.

Kredīta ņēmējam ir tiesības arī bez papildu izmaksām atmaksāt patēriņa kredītu pirms ir beidzies noteiktais kredīta atmaksas termiņš. Ja cilvēks to spēj atļauties, tad noteikti šāds solis ir jāveic, jo, pirmkārt, kredīta ņēmējam ir tiesības veikt ātrāku kredīta atmaksu un, otrkārt, tas ir finansiālā ziņā daudz izdevīgāk, jo, ātrāk pārtraucot kredītsaistības, cilvēks mazāk naudas tērē procentu maksājumiem – cilvēks mazāk pārmaksā. Lai kredīta ņēmējs varētu patēriņa kredīta atlikušo summu atmaksāt ātrāk, noteikti ir jāvēršas attiecīgā kredīta devēja filiālē.

Patēriņa kredīts ir arī iespēja cilvēkiem, kuriem ir jau vairāki kredīti, kuri ir jāatmaksā. Tā kā šis kredīts ir procentu likmes ziņā izdevīgāks par ātrajiem kredītiem vai kredītlīnijām, tad, lai samazinātu izmaksas par šo ātro kredītu procentiem un nenonāktu dziļos parādos, iespējams ir veikt kredītu konsolidēšanu jeb apvienošanu vienā lielākā kredītā – šajā gadījumā – patēriņa kredītā. Lai gan patēriņa kredīta procentu likme nav tik zema kā ilgtermiņa kredītiem, tomēr tā ir mazāka nekā ātrajiem kredītiem, kuriem ir ne tikai augsti procentu maksājumi, bet arī īss kredīta atmaksas termiņš. Kredītu konsolidēšana par patēriņa kredītu var palīdzēt izkļūt no parādiem, jo atmaksas termiņš patēriņa kredītam ir līdz pat dažiem gadiem un jo garāks ir atmaksas termiņš, jo mazāki ir cilvēka ikmēneša maksājumi.

Patēriņa kredīts ir viens no populārākajiem kredītu veidiem, kuru izmanto daudzi cilvēki, ja nepieciešama nauda gan atpūtai, gan veselībai, gan dzīves vietas uzlabošanai vai vienkārši kādas preces iegādei. Patēriņa kredīts noteikti ir izdevīgākais no īstermiņa kredītiem. Tā iegūšanai nav nepieciešama ķīla vai galvotājs, turklāt lojāliem bankas klientiem šādu kredītu iespējams iegūt uz izdevīgiem nosacījumiem. Tomēr jāatceras, ka, lai gan bankas vai privātie kreditori piedāvā aizņemties ļoti lielas naudas summas, taču kredīta ņēmējam, lai vēlāk nerastos problēmas ar kredīta atmaksu, nevajadzētu aizņemties vairāk naudas nekā tas ir nepieciešams. Turklāt ir svarīgi vienmēr vairākas reizes pārdomāt, vai kredīts ir patiešām tik vajadzīgs, lai uzņemtos šādas kredītsaistības. Kā jebkurš cits kredīts, arī patēriņa kredīts ir jāņem atbildīgi, vispirms rūpīgi izvērtējot kredīta atmaksas iespējas.