logoLīzings

Ja steidzami ir nepieciešams iegādāties kādu preci, bet uz doto brīdi trūkst naudas, lai to izdarītu, populārākais rīcības plāns ir ātrā vai patēriņa kredīta izmantošana, tomēr tie nav vienīgi varianti kā rīkoties. Tieši šādām situācijām ir radīts atbilstošāks finanšu pakalpojums – līzings. Tas nav gluži aizvietotājs kredītiem, tomēr, saprotot kā tas darbojas un kādi ir līzinga noteikumi, varat izvērtēt, kurš finanšu pakalpojums ir labāks.

Sakārtot pēc »
Saņemšanas laiksPirmais
bez %
Pirmais
kredīts
Maksimālā summaVecuma ierobežojumsLAFPA biedrs?*Darba laiks
Credit24 kredītlīnija
Credit24 Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 100 – 5000 € 5000 €
18 – 70

Darbadienas laiks  08:00- 22:00
Darba laiks brīvdienās  10:00- 20:00
Ferratum izdevīgie kredīti
Ferratum Atsauksmes
10 min
Saņemt aizdevumu

Jā 10 – 3000 € 3000 €
20 – 70 Darbadienas laiks  08:00- 20:00
Darba laiks brīvdienās  09:00- 18:00
ViaCredit patēriņa kredīts
ViaCredit Atsauksmes
10 min
Saņemt aizdevumu

Nē 500 – 1500 € 1500 €
20 – 70 Darbadienas laiks  08:00- 22:00
Darba laiks brīvdienās  08:00- 22:00
Moneza kredīts, aizdevums
Moneza Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 200 – 10000 € 10000 €
20 – 70

Darbadienas laiks  08:00 – 22:00
Darba laiks brīvdienās  09:00 – 18:00
Vivus aizdevēja atsauksmes
Vivus Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 50 – 1500 € 1500 €
20 – 70

Darbadienas laiks  07:00- 23:00
Darba laiks brīvdienās  07:00- 23:00
Iespēju kredīts atsauksmes
Iespēju Atsauksmes
1 diena
Saņemt aizdevumu

Nē 50 – 5000 € 5000 €
20 – 75

Darbadienas laiks  09:00- 21:00
Darba laiks brīvdienās  10:00- 17:00
* “Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas” biedrs.

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 100 – 5000 €

Maksimālā summa: 5000 €

Vecuma ierobežojums: 18 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00- 22:00

Saņemšanas laiks: 10 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 10 – 3000 €

Maksimālā summa: 3000 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00- 20:00

Saņemšanas laiks: 10 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 500 – 1500 €

Maksimālā summa: 1500 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00- 22:00

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 200 – 10000 €

Maksimālā summa: 10000 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00 – 22:00

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 50 – 1500 €

Maksimālā summa: 1500 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 07:00- 23:00

Saņemšanas laiks: 1 diena

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 50 – 5000 €

Maksimālā summa: 5000 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 75

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 09:00- 21:00

Līzings ir finanšu pakalpojums, kas uzreiz ļauj iegūt lietošanā kāroto preci, bet maksājumi par to ir jāveic pakāpeniski, pēc preces saņemšanas. Parasti ar līzinga pakalpojumiem nodarbojas banku meitas uzņēmumi jeb līzinga kompānijas. Būtībā šī līzinga kompānija nopērk preci, kuru jūs vēlaties un nodod to jums lietošanā, bet preces īpašnieks paliek šī līzinga kompānija. Pēc tam jūs šo preci pakāpeniski izpērkat, maksājot gan preces pamatsummu, gan amortizācijas maksu vai procentu maksājumus. Vairums līzinga kompāniju prasa arī pirmo iemaksu, kas jāsamaksā, iegādājoties preci un kas parasti ir lielāka, nekā turpmākie mēneša maksājumi. Līzinga pakalpojumi ir izdevīgi gan līzinga devējam, jo viņš saņem procentu maksājumus, gan līzinga ņēmējam, jo viņš uzreiz var iegūt nepieciešamo preci.

Procentu likmes lielumu nosaka katra līzinga kompānija, balstoties uz vairākiem faktoriem, kā, piemēram, preces vērtība, pirmā iemaksa, atmaksas termiņš un līzinga ņēmēja kredītu vēsture. Tā kā dažādām līzinga kompānijām ir atšķirīgas procentu likmes, pirms līzinga ņemšanas, noteikti jāpārbauda un jāizvērtē vairāku pakalpojuma sniedzēju piedāvājumi. Jāņem vērā arī to, ka tiek piedāvātas gan fiksētas gan mainīgas procentu likmes. Pirmās iemaksas apjomu parasti nosaka pats līzinga ņēmējs, tomēr līzinga devējs nosaka minimālo un maksimālo robežu tās lielumam. Reizēm arī līzinga kompānija nosaka konkrētu pirmās iemaksas apjomu.

Tā kā preces, kuras paņemtas līzingā, patiesībā pieder līzinga kompānijām, tās var izvirzīt līzinga ņēmējam noteikumus par preces uzglabāšanu un izmantošanu. Piemēram, līzingā paņemtai automašīnai var tikt uzstādīts noteikums, ka tā obligāti jātur apsargātā stāvlaukumā vai aizslēdzamā garāžā. Mēbeles vai sadzīves preces var tikt liegts izmantot citām personām un var tikt pieprasīts lai tām tiktu veikta pareiza apkope. Ja šīs prasības pārkāpjat, līzinga kompānija var piemērot soda procentus vai pat konfiscēt mantu, neatmaksājot līdz šim veiktās līzinga iemaksas.

lizingsLīzingiem ir vairāki veidi. Vispopulārākais ir finanšu līzings. Tas nozīmē, ka līzinga ņēmējs iegūst lietošanā preci, par kuru veic pamatsummas un procentu maksājumus. Pēc visu maksājumu veikšanas, prece tiek nodota līzinga ņēmēja īpašumā. Finanšu līzings parasti pieejams dažādām precēm un pat pakalpojumiem. Uz šādiem noteikumiem varat iegādāties sadzīves tehniku, mēbeles, rotas lietas, ceļojumus utt. Lai šo pakalpojumu izmantotu, parasti pat pašam klientam nav jāvēršas pie konkrētās līzinga kompānijas, jo to, kā starpnieks, paveic preces vai pakalpojuma pārdevējs. Turpmākās darbības un maksājumi gan ir jāsaskaņo ar pašu līzinga kompāniju. Šādā veidā, lielākajā daļā gadījumu, tiek piemērota neliela procentu likme, kas nozīmē, ka ņemot preci līzingā ir jāpārmaksā, tomēr ir pieejami arī bezprocentu līzingi.

Operatīvais līzings jeb noma ir līzinga veids, kurā manta netiek pilnībā izpirkta. Prece, kura ir līzinga kompānijas īpašums, tiek nodota lietošanā personai, kas vēlas to izmantot. Šī persona neatmaksā preces pamatsummu, tikai amortizācijas jeb lietošanas maksu. Pēc nomas līguma beigām, klients var izvēlēties, vai nu pagarināt līgumu un turpināt preci nomāt, samaksāt atlikušo summu un saņemt preci īpašumā, vai arī atdot preci tālākai iznomāšanai citām personām. Šis veids ir ļoti izdevīgs tiem, kam ir vajadzīga kāda lieta uz noteiktu laiku, piemēram, ja pēkšņi saplīst kaut kas no sadzīves tehnikas un remonts aizņem ilgu laiku. Vēl arī operatīvo līzingu izdevīgi ir izmantot tiem cilvēkiem, kuriem patīk bieži mainīt dažādas lietas, piemēram, mobilos telefonus. Ja jūsu mērķis ir iegūt preci īpašumā, izdevīgāks tomēr būs finanšu līzings.

Pilna servisa līzings ir līzinga veids, kurā tiek piedāvāta ne tikai prece, bet arī pakalpojumi, kas saistīti ar šīs preces izmantošanu. Populārākais piemērs ir auto līzings, kad par visiem automašīnai veicamajiem pakalpojumiem, atbild līzinga kompānija. Jums pašam nav jāpērk ne apdrošināšanas polise, ne jāiet tehniskā apskate, ne jāveic remonti. To visu izdarīs līzinga kompānija, tomēr tie visi ir maksas pakalpojumi. Summa par tiem tiks pieskaitīta līzinga maksai un sadalīta visa atmaksas termiņa garumā.

Vēl par atsevišķu līzinga veidu tiek uzskatīts auto līzings, jo parasti tam ir atšķirīgi izpirkšans noteikumi, tomēr, kā jau iepriekš tika norādīts, auto līzings var reizē iekļauties kādā citā līzinga veidā. Kā jau iepriekš tika skaidrots, citiem līzinga veidiem, preces īpašnieks ir līzinga kompānija, bet auto līzinga gadījumā tas ir līzinga ņēmējs. Tātad auto līzings vairāk līdzinās kredītam, jo tiek izsniegta summa automašīnas iegādei un pēc tam līzinga ņēmējam ir jāatmaksā nevis preces pamatsumma un procenti, bet kredīta pamatsumma un procenti. Tomēr dažas līzinga kompānijas mūsdienās piedāvā arī citādākus auto līzinga noteikumus.

naudas balanssJa ir radušās grūtības veikt ikmēneša līzinga maksājumus, tad jārīkojas ļoti līdzīgi kā gadījumā, ja nevarat atmaksāt kredītu. Pirmā lieta, kas jādara ir sazināšanās ar līzinga kompāniju. Viņi jums piedāvās dažādas iespējas, lai atvieglotu maksāšanu, piemēram, maksājumu atlikšana uz kādu laiku vai atmaksas termiņa pagarināšana. Par to tiks piemērota papildus samaksa, tā, ka ilgtermiņā būs jāmaksā vairāk, tomēr soda procenti, par nokavētu termiņu būtu vēl lielāki. Ja tomēr esat nokavējis maksājumus, līzinga kompānija pati ar jums sazināsies. Atšķirībā no kredītiem, kad vienīgais, ko jums var pieprasīt ir nauda, līzinga gadījumā, būs jāatdod lieta, ko izmantojat. Atkarībā no parakstītā līguma noteikumiem ir divi populārākie gadījumi, kā līzinga kompānijas var rīkoties. Viens variants ir līzingā paņemtās lietas atsavināšana, tādā gadījumā izbeidzot visas parādsaistības. Otrs variants ir līzingā paņemtās lietas atsavināšana un tās pārdošana atbilstoši tirgus cenai. Ja nopelnītā summa nesedz visu līzinga summu, ir jāturpina maksāt ikmēneša līzinga maksājumi. Ja to nedarīsiet, līzinga kompānijai būs tiesības pieprasīt jūsu darba devējam, automātiski pārskaitīt viņiem noteiktu daļu no jūsu algas.

Līzingi un kredīti pēc savas būtības ir diezgan līdzīgi pakalpojumi, tomēr katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc nevar viennozīmīgi pateikt, kurš no tiem ir izdevīgāks. Līzinga procenti parasti ir zemāki, nekā kredītu procenti, bet līzingā varat paņemt tikai kādu konkrētu lietu, turklāt nākas pakļauties līzinga kompānijas izvirzītajiem preces lietošanas noteikumiem, turpretī par kredītā izsniegto naudu varat pirkt jebko un jums nevienam nav jāatskaitās par iegādāto lietu izmantošanu. Līzings būs izdevīgāks gadījumā, ja esat noskatījis vienu konkrētu preci, bet kredīts gadījumā, kad vēlaties iegādāties vairākas atsevišķas preces. Katra konkrētā situācija ir jāizvērtē un jāatrod sev visizdevīgākais variants.