logoBezprocentu ātrie kredīti

Nonākot īslaicīgās finanšu grūtībās, cilvēki bieži vien izvēlas ņemt ātro kredītu. Ātrais kredīts ir ērts veids, kā vien pāris minūšu laikā un pat neizejot no mājas, cilvēks var saņemt nepieciešamo naudas summu, turklāt nav nepieciešama ne ķīla, ne galvotājs. Tas ir īstermiņa kredīts un, lai to iegūtu, nepieciešams vien internets. Šobrīd Latvijā ar ātro kredītu izsniegšanu nodarbojas vairākas privāto kreditoru kompānijas, tāpēc cilvēkiem tiek piedāvātas izvēles iespējas, lai atrastu sev labāko un izdevīgāko aizdevuma piedāvājumu.

Sakārtot pēc »
Saņemšanas laiksPirmais
bez %
Pirmais
kredīts
Maksimālā summaVecuma ierobežojumsLAFPA biedrs?*Darba laiks
Ferratum izdevīgie kredīti
Ferratum Atsauksmes
10 min
Saņemt aizdevumu

Jā 10 – 3000 € 3000 €
20 – 70 Darbadienas laiks  08:00- 20:00
Darba laiks brīvdienās  09:00- 18:00
SMScredit atsauksmes
SMScredit Atsauksmes
20 min
Saņemt aizdevumu

Jā 5 – 300 € 425 €
20 – 75

Darbadienas laiks  07:00- 23:00
Darba laiks brīvdienās  07:00- 23:00
Ondo izdevīgie naudas aizdevumi
Ondo Atsauksmes
10 min
Saņemt aizdevumu

Jā 50 – 300 € 425 €
20 – 75

Darbadienas laiks  07:00- 23:00
Darba laiks brīvdienās  07:00- 23:00
Vizia kredīts
Vizia Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Jā 100 – 3000 € 3000 €
20 – 80

Darbadienas laiks  08:00 – 23:00
Darba laiks brīvdienās  08:00 – 23:00
Bino.lv ātrais kredīts
Bino.lv Atsauksmes
10 min
Saņemt aizdevumu

Jā 50 – 1000 € 1000 €
20 – 75

Darbadienas laiks  07:00 – 23:00
Darba laiks brīvdienās  07:00- 23:00
* “Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas” biedrs.

Saņemšanas laiks: 10 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 10 – 3000 €

Maksimālā summa: 3000 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00- 20:00

Saņemšanas laiks: 20 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 5 – 300 €

Maksimālā summa: 425 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 75

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 07:00- 23:00

Saņemšanas laiks: 10 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 50 – 300 €

Maksimālā summa: 425 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 75

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 07:00- 23:00

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 100 – 3000 €

Maksimālā summa: 3000 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 80

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00 – 23:00

Saņemšanas laiks: 10 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 50 – 1000 €

Maksimālā summa: 1000 €

Vecuma ierobežojums: 20 – 75

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 07:00 – 23:00

Šis kredīta veids sniedz cilvēkam iespēju aizņemties vairākus simtus eiro, taču, tā kā kredīta atmaksas laiks ir īsāks nekā citiem kredītu veidiem – pārsvarā vien 30 dienas, tad, lai nenonāktu parādos, kredīta ņēmējam jau pašā sākumā ir skaidri jāapzinās, kā viņš kredītu varēs atmaksāt. Ātrie kredīti nav domāti ikdienas tēriņiem, ja vien tā nav situācija, kad cilvēkam ir jāmirst badā, jo vairs nav naudas, par kuru iegādāties pārtiku. Šie kredīti ir primāri paredzēti ārkārtas gadījumiem, ja, piemēram, cilvēks nonācis nelaimes gadījumā, nepieciešama steidzama medicīniskā palīdzība vai arī pietrūkst iztikas līdzekļu līdz nākamajai algas dienai. Svarīgi ir neizmantot šo aizdevumu, lai nosegtu citus kredītus, kā arī citās ieilgušās finansiālās problēmās. Ātrais kredīts ir īslaicīgs naudas grūtību risinājums.

Kāpēc kreditori piedāvā bezmaksas kredītus?

bez procentiemTā kā ātro kredītu pieprasījums pēdējo gadu laikā ir audzis, tad arī nav nekāds pārsteigums, ka šāda veida kredītus piedāvā ļoti daudzi privātie kreditori. Lai iegūtu sev jaunus klientus un spētu izturēt savstarpējo konkurenci, kredītu devēji piedāvā dažādus izdevīgus aizdevuma variantus. Viens no šobrīd populārākajiem klientu piesaistīšanas paņēmieniem ir bezprocentu jeb bezmaksas kredīts. Tas nozīmē, ka, cilvēkam aizņemoties naudu, kredīta atmaksas termiņa beigās viņam jāatdod tieši tā pati naudas summa. Cilvēks nepārmaksā naudu par procentiem. Bezprocentu kredīts nenes peļņu kredīta devējam, taču šādi tiek piesaistīta jauna klientūra. Agrāk bija pieejama arī iespēja saņemt kredītu, taču atmaksāt pat mazāk nekā cilvēks bija aizņēmies, taču kopš aizdevumu iesniegšana tiek stingrāk uzraudzīta, šāda akcija vairs praktiski netiek piedāvāta. Bezprocentu jeb bezmaksas kredīts tiek piedāvāts tikai tiem cilvēkiem, kuri naudas aizdevumu konkrētajā kreditēšanas uzņēmumā saņem pirmo reizi. Ja cilvēks pie viena kredīta devēja vēlas aizņemties jau atkārtoti, tad šāds pakalpojums vairs nav pieejams – cilvēkam atmaksājot kredītu, papildus jāmaksā arī nauda par procentiem. Ātrajiem kredītiem šī procentu likme ir ļoti augsta, sākot no 100% gadā, tāpēc bezprocentu jeb bezmaksas kredīts ir ļoti vilinošs piedāvājums tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama nauda, bet nav vēlmes pārmaksāt. Tomēr, ja personai ir nepieciešams lielāks naudas aizdevums, piemēram, vairāk nekā 300 eiro, tad var gadīties, ka šis “pirmais kredīts bez maksas” jeb bezmaksas kredītu saņemt nebūs iespējams pat, ja potenciālais kredīta ņēmējs konkrētajā uzņēmumā ar savu aizdevuma pieprasījumu vēršas pirmo reizi. Bezprocentu kredīta trūkums ir tā ierobežotais naudas apjoms, ko cilvēkam ir iespējams aizņemties.

Ja cilvēks ir saņēmis pirmo kredītu bez maksas, tad paša kredīta ņēmēja interesēs ir naudu atmaksāt noteiktajā laika periodā, jo, kavējot aizdevuma atmaksu, kredīts tiek pārvērst parastā ātrajā kredītā, kuram ir arī noteikta procentu likme. Lai gan pastāv iespēja ņemt kredīta atmaksas termiņa pagarinājumu, tomēr kredītu devēji bezprocentu kredīta īpašniekiem šādu iespēju gandrīz vai nepiedāvā. Tāpēc, lai nenonāktu iepriekš neparedzētos naudas tēriņos, kas nepieciešami procentu atmaksai, svarīgi ir ātro bezmaksas kredītu atmaksāt noteiktajā laikā. Kā pirms jebkura kredīta ņemšanas, arī pirms bezprocentu jeb bezmaksas kredīta izmantošanas cilvēkam ir jāapzinās savas aizdevuma atmaksas iespējas. Tāpat arī vienmēr ir kārtīgi jāizdomā, vai kredīts patiešām ir vienīgā iespēja, kā izkļūt no finanšu grūtībām.

Aizņemoties naudu no kredītu devējiem vienreiz, cilvēks parasti cer, ka vairāk šāds pakalpojums nebūs jāizmanto un ka turpmāk būs iespējams izdzīvot pašam par savu naudu. Tomēr ne vienmēr dzīvē notiek tā, kā gribētos. Ja reiz cilvēks jau ir izmantojis šo kredītu bez maksas, tas nenozīmē, ka tā ir unikāla iespēja, kas tiek piešķirta tikai vienu reizi personas mūžā. Tā kā pirmo kredītu saņemt bez maksas jeb ar 0% piedāvā gandrīz katrs kreditors, tad, ja cilvēkam atkal ir nepieciešams naudas aizdevums, atliek vērsties ar ātrā kredīta pieprasījumu pie cita kreditēšanas uzņēmuma. Katrā no uzņēmumiem, kuri piedāvā saņemt naudas aizdevumu, iespējams saņemt pirmo kredītu bez maksas. Protams, pirms tam gan ir jāizpēta, kuriem no kredīta devējiem pirmais kredīts ir bez maksas. Bezprocentu jeb bezmaksas kredīts patiešām ir izdevīgs variants, kā izkļūt no naudas grūtībām, tāpēc, ja citādāk nav iespējams, tad noteikti šis piedāvājums ir jāizmanto. Un, ja ir nepieciešamība, tad bezprocentu kredīts jāņem atkal tikai pie cita kreditora.

Bezprocentu kredītu salīdzināšana

Kad vajadzīgs ātrais kredīts, noteikti nevajag pieteikties pie pirmā kreditora, kuru iespējams atrast vai arī kura reklāma liekas krāšņāka. Katram no kredīta devējiem ir atšķirīgs gan atmaksas termiņš, gan aizdevuma apjoms, gan procentu likme, kā arī citi parametri. Pat ja cilvēks zina, ka noteikti vēlas saņemt bezprocentu kredītu, tāpat piedāvājumu ir daudz un tos nepieciešams savstarpēji salīdzināt. Latvijā bezmaksas jeb bezprocentu kredītu šobrīd piedāvā ondo.lv, Soho Credit, crediton.lv, Open Credit, Kredits 365, LatCredit, GreenCredit, SMScredit.lv, Ferratum, Mini Credit un daudzi citi ātro kredītu izsniedzēji. Ieraugot šādu piedāvājumu klāstu, potenciālais kredīta ņēmējs var apmulst, tāpēc dažādās interneta vietnēs iespējams atrast kreditoru salīdzinājumu tabulas, kuras noteikti ir vērts pirms aizdevuma pieprasījuma iesniegšanas izpētīt.

Pirmais nozīmīgais faktors, kurš jāapskata gadījumā, ja persona vēlas saņemt bezmaksas jeb bezprocentu kredītu, ir šāds – jāizpēta, kuri no visiem kreditēšanas uzņēmumiem šādu iespēju vispār piedāvā. Lai gan lielākā daļa kreditoru praktizē bezmaksas kredītu izsniegšanu, tomēr šāda salīdzināšana kaut nedaudz ļauj sašaurināt kredīta devēju loku. Tomēr noteikti uzreiz ir arī svarīgi aplūkot, kādi ir konkrēto uzņēmumu procenti. Protams, ņemot bezmaksas kredītu, tiem nav nekādas nozīmes, taču var gadīties, ka aizdevumu nav iespējams atmaksāt laikā un kredīts var tikt pārformēts kā vienkāršs ātrais kredīts, kuram ir jāveic procentu maksājumi. Lai nebūtu pārsteigums, ka izvēlētā kreditora procentu likme ir augstāka nekā citiem kredīta devējiem, tad svarīgi ir arī izvēlēties to kreditēšanas uzņēmumu, kuram šī likme ir pēc iespējas zemāka.

Tā kā nozīmīgu lomu kredīta izvēlē spēlē tieši nauda un tās apmērs, kurš nepieciešams, tad nākamais aspekts, kas jāsalīdzina, ir iespējamā maksimālā summu, kuru var saņemt, ja tiek ņemts pirmais kredīts bez maksas. Kā jau tika iepriekš minēts, šī summa noteikti atšķirsies no tās, kura tiek piedāvāta jau lojāliem kreditēšanas uzņēmuma klientiem. Taču, tā kā, lai piesaistītu jaunus klientus, vairs nepietiek tikai ar bezprocentu kredīta piedāvājumu, maksimālais naudas apjoms pirmajā reizē aizvien tiek nedaudz palielināts. Šādi kreditors piesaista sev tos jaunos klientus, kuriem nepieciešams aizņemties lielāku naudas summu. Protams, atrodami arī tādi kreditori, kuri uzreiz jaunajiem klientiem piedāvā iespēju aizņemties pat vairāk kā vienu tūkstoti eiro, tomēr visticamāk, ka tieši šie kredīta devēji nepiedāvā iespēju saņemt pirmo kredītu bez maksas.

Trešais svarīgais faktors noteikti ir kredīta atmaksas termiņš. Lielākā daļa kreditēšanas uzņēmumu gan nosaka, ka maksimālais atmaksas termiņš ir 1 mēnesis, taču arī šajā ziņā, lai iegūtu jaunus klientus, naudas aizdevuma atmaksas laiks tiek palielināts. Pirms kredīta ņemšanas cilvēki pārsvarā vienmēr apdomā, kā šo aizdevumu varēs atmaksāt attiecīgajā periodā, taču pat, ja kredīta ņēmējs zina, ka naudu noteikti varēs atdot jau pēc dažām dienām, vienmēr ir labāk izvēlēties maksimālo iespējamo naudas atmaksas termiņu, jo nekad nav iespējams paredzēt, vai nenotiks kas neparedzēts, kam būs nepieciešama lieka nauda. Cilvēkiem, kuri ņem pirmo kredītu bez maksas, nav jāuztraucas, ka procenti sastādīs lielāku naudas summu, kas jāmaksā papildus pamatsummai, ja izvēlēts ilgs atmaksas termiņš, tāpēc droši vajag atlasīt tos kreditorus, kuri piedāvā gan pirmo kredītu bez maksas un arī pēc iespējas lielāku aizdevuma atmaksas termiņu. Vairāk laika, lai naudu atmaksātu, par ļaunu nenāks. Vienīgi nevajag to pirms tam iztērēt kam citam.

Nekad nav iespējams paredzēt, kurā diennakts laikā būs nepieciešami papildu līdzekļi, kuru pašam cilvēkam nav. Tāpēc, izvēloties izdevīgāko kreditoru, svarīgi arī aplūkot, kādi ir kredītu devēju darba laiki. Protams, naudas aizdevuma pieprasījumu iesniegt internetā ir iespējams visu cauru diennakti, tomēr jārēķinās, ka kreditors šo pieprasījumu izvērtēs vienīgi norādītajā darba laikā. Turklāt arī brīvdienās un svētku dienās darba laiku grafiks var mainīties.

Ja nauda ir nepieciešama patiešām pāris minūšu laikā, tad noteikti jāizpēta, kurš no kreditoriem piedāvā naudu cilvēka bankas kontā ieskaitīt visātrāk. Protams, ir jāsaprot, ka, ja kredīts tiek ņemts pirmo reizi, tad noteikti vispirms būs jāveic reģistrācija konkrētā kreditēšanas uzņēmuma mājas lapā un šis process noteikti aizņems kādu laiku. Tomēr, kad šis posms ir veikts, kreditors, ja vien pieprasījums iesniegts darba laikā, naudu piešķir diezgan ātri. Ja laiks ir noteicošais, tad jāizpēta, kuri kredīta devēji piedāvā saņemt kredītu 15 minūšu laikā, bet kuri – 1 stundas. Papildu ērtībai daudzi kreditori piedāvā arī iespēju iesniegt kredīta pieprasījumu ar īsziņas jeb sms starpniecību. Šāds variants sniedz priekšrocību, ja nav pieejams internets, bet ir telefons, kam ir pieejams tīkla pārklājums un pietiek naudas, lai nosūtītu vienu īsziņu.

Taču, lai saņemtu bezmaksas ātro kredītu, nepietiek vien ar to, ka cilvēks ir izvēlējies sev izdevīgāko kredīta devēju. Tāpat kredīta ņēmējam ir jāatbilst visiem tiem nosacījumiem, ko noteicis kreditors.
Ātrais kredīts pēc Latvijas likumdošanas ir pieejams visiem Latvijas pilsoņiem, kuri ir pilngadīgi. Tomēr kopš 2013. gada februāra LNKA (Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācija) ir noteikusi, ka ātros kredītus nav iespējams saņemt tām personām, kurām ir tikai 18 vai 19 gadu. Tiesa, daži kreditori, kuri nepieder LNKA biedriem, vēl ļauj saņemt naudas aizdevumu tikko pilngadīgiem jauniešiem. Tāpat arī vecuma ierobežojumi ir svarīgi tiem, kuri jau ir pensijas vecumā – lielākā daļa kreditoru naudas aizdevumu izsniedz līdz 75 gadu vecumam. Ja potenciālais kredīta ņēmējs neietilpst 20 – 75 gadu vecuma grupā vai arī ir 18 un 19 gadus jauns, tad kredīta devējs var naudas aizdevumu vispār nepiešķirt. Tāpat arī tikko pilngadību sasniegušām personām, pat ja viņi ir atraduši tādu kreditoru, kas teorētiski var piešķirt naudas aizdevumu, ir mazāka iespēja saņemt bezmaksas jeb bezprocentu kredītu. Tie kredīta devēji, kuri izsniedz kredītus arī 18 un 19 gadus sasniegušām personām, visbiežāk pieder pie kreditoriem, kuri pirmo kredītu bez maksas nepiedāvā.

Ja vecums nav šķērslis kredīta saņemšanai, tad noteikti pārējie divi nosacījumi var sagādāt problēmu ne vienam vien kredīta gribētājam. LNKA ieviesa striktākus vecuma ierobežojumus tādēļ, ka 18 un 19 gadus jauni cilvēki lielākoties joprojām mācās un tiem nav savu ienākumu. Tieši šis aspekts kopš 2013. gada tiek rūpīgi izpētīts, lai izlemtu, kuru aizdevuma pieprasījumu apstiprināt un kuru noraidīt. Kā jau noprotams, viens no kreditoru nosacījumiem ir stabili un regulāri ienākumi. Tā kā Latvijā joprojām daudzi cilvēki ir bez darba vai arī saņem neoficiālu algu, tad bieži vien naudas aizdevums tiek atteikts, jo kreditoriem nav garantijas, ka kredīta ņēmējs spēs termiņa beigās konkrēto naudas summu atmaksāt. Tieši tādi paši noteikumi attiecas arī uz tiem cilvēkiem, kuri vēlas saņemt bezprocentu jeb bezmaksas kredītu – ir nepieciešams uzrādīt savu ienākumu stāvokli, pēc kura kreditors noteikts, vai kredītu piešķirt. Tiesa, privātiem kreditoriem bieži vien nav nepieciešama izziņa no VID (Valsts ieņēmumu dienesta), kurā tiek norādīti oficiālie ienākumi, tāpēc cilvēki, kuri saņemt neoficiālu algu un tā parādās personas konta izrakstā, bezmaksas kredītu var saņemt. Protams, svarīgi ir arī tas, cik lieli ir šie ienākumi, jo, ja katru mēnesi cilvēka kontā tiek ieskaitīti 50 eiro, pastāv maza iespēja, ka viņš varēs saņemt kredītu 300 eiro apmērā.

Trešais svarīgais aspekts, kuru kredīta devējs noteikti pārbaudīs, ir personas kredītvēsture. Sabojātas kredītvēstures gadījumā naudas aizdevums var tikt atteikts. Cilvēka kredītvēsturi sastāda visas iepriekšējās kredītsaistības, kas kredīta ņēmējam jebkad ir bijušas. Ja kādas no šīm saistībām nav noritējušas tik gludi, kā vajadzētu, piemēram, ir bijušas problēmas ar kredīta atmaksu un cilvēks nonācis parādnieku jeb kredītu reģistrā, tad kredīta devējs saskata pamatotu iemeslu riskam, ka arī šis kredīts var netikt atmaksāts. Turklāt, nonākot parādnieku sarakstā, jāatceras, ka personas vārds no tā netiks izdzēsts turpmāko 10 gadu laikā un kredīta devējs to varēs redzēt. Tāpēc vienmēr ir svarīgi laicīgi veikt visus nepieciešamos maksājumus, lai nesabojātu savas izredzes kredītu saņemt arī nākotnē.

Ja cilvēks izvēlējies sev izdevīgāko kreditoru un atbilst visiem priekšnosacījumiem, kurus izvirza kredīta devējs, tad nepieciešams ir veikt reģistrāciju konkrētā uzņēmuma mājas lapā. Reģistrācijas laikā cilvēkam ir jānorāda savi personas dati, kontaktinformācija un ienākumi. Noteikti svarīgi pārbaudīt, vai visa norādītā informācija ir precīza, kā arī nekad nevajag melot par savu ienākumu stāvokli, jo tas ir pretlikumīgi. Pēc tam ir nepieciešams arī pārskaitīt 0,01 eiro uz norādīto kontu, lai kredīta devējs zinātu, ka bankas konts, ar kuru persona rīkojas, tiešām pieder viņam. Kad reģistrācijas posms ir veikts, tad atliek nosūtīt kredīta pieprasījumu un gaidīt atbildi no kredīta devēja. Ja atbilde ir apstiprinoša, tad drīz vien personas norēķinu kontā tiks ieskaitīta pieprasītā kredīta summa.

Ātrā kredīta izmantošana ir nopietns solis, kuru nevajadzētu veikt vieglprātīgi. Svarīgi ir arī saprast, vai nepastāv kāda cita alternatīva, kā nepieciešamo naudas summu sagādāt. Kredīts ir nopietns lēmums, kas pirms tam ir vairākas reizes jāapdomā.