logoĀtrie kredīti no 18 gadiem

Ātrais kredīts ir aizdevuma veids, ko piedāvā privātie kreditēšanas uzņēmumi. Tas ir ātrs un ērts veids, kā saņemt naudu, ja tā steidzami nepieciešama, tomēr kredīta ņēmējam ir katru reizi kārtīgi jāapdomā, vai naudas aizdevums ir patiešām nepieciešams. Ātro kredītu mērķis ir piešķirt naudas aizdevumu cilvēkiem, kuriem steidzami tā ir nepieciešama. Lai saņemtu ātro kredītu nav vajadzīgs ne galvotājs, ne ķīla, nepieciešams tikai dators ar internetu un aktīvs bankas konts.

Sakārtot pēc »
Saņemšanas laiksPirmais
bez %
Pirmais
kredīts
Maksimālā summaVecuma ierobežojumsLAFPA biedrs?*Darba laiks
Credit24 kredītlīnija
Credit24 Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 100 – 5000 € 5000 €
18 – 70

Darbadienas laiks  08:00- 22:00
Darba laiks brīvdienās  10:00- 20:00
* “Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas” biedrs.

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 100 – 5000 €

Maksimālā summa: 5000 €

Vecuma ierobežojums: 18 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00- 22:00

Ātrie kredīti Latvijā ir pieejami tikai kopš 2007.gada, taču šo kredītu vienkāršās iegūšana dēļ, šobrīd šādus naudas aizdevumus piedāvā ļoti daudzi uzņēmumi. Ilgu laiku ātros kredītus varēja saņemt jebkura persona, kas ir pilngadīga. Tomēr tā kā 18 un 19 gadus sasnieguši jaunieši lielākoties šajā vecumā vēl tikai mācās un pārsvarā tiem nav stabilas darba vietas, tad kreditēšanas kompānijas saskatīja augstu riska pakāpi šajā vecuma grupā. Ja 18 gadīgs cilvēks pats nespēj sevi materiāli nodrošināt, tad arī aizdevuma atmaksa var sagādāt grūtības. Līdz ar to kopš 2013. gada 11.februāra LNKA (Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija) biedri, respektīvi lielākā daļa ātro kredītu devēju uzņēmumi Latvijā, vienojās, ka ātri kredīti vairs netiks piešķirti 18 un 19 gadus sasniegušiem cilvēkiem.

Šobrīd gandrīz visas kreditēšanas kompānijas paaugstinājušas vecuma ierobežojumu no vismaz 20 gadiem. Tomēr tas nenozīmē, ka arī tikko pilngadību sasniegušiem jauniešiem nav ārkārtas situācijas, kad patiešām ir nepieciešams naudas aizdevums. Starp visiem ātro kredītu devējiem atrodamas vien četras kompānijas, kas sniedz iespēju saņemt naudas aizdevumu arī no 18 gadiem. Šādi uzņēmumi ir Credit24 un InCREDIT GROUP, kurām nav nepieciešama ķīla, kā arī Mogo un VitaCredit, kas piešķir naudas aizdevumu pret auto ķīlu. Salīdzinot ātro kredītu piedāvājumus internetā, iespējams atrast arī informāciju, ka kredītu 18 gadīgām personām izsniedz arī citi kreditēšanas uzņēmumi, taču šī informācija var būt novecojusi vai maldīga, tāpēc svarīgi konkrētā uzņēmuma mājas lapā vēlreiz pārbaudīt, vai naudas aizdevums patiešām ir iespējams no 18 gadiem.

18Ja 18 gadus jauns cilvēks ir nonācis situācijā, kurā bez kredīta nav iespējams iztikt, piemēram, steidzams ārsta apmeklējums, negadījums vai arī visa nauda jau iztērēta, taču stipendija vai alga kontā tiks ieskaitīta vien pēc pāris dienām, tad svarīgi ir salīdzināt visus pieejamos kredīta piedāvājumus. Esot šādā vecumā, protams, pirmais aspekts, kas ir jāņem vērā, izvēloties kreditēšanas uzņēmumu, ir, vai attiecīgais kredīta devējs piedāvā šo pakalpojumu, ko dēvē par “kredits no 18“. Kad šādi kreditori ir atrasti, noteikti jārēķinās, ka augstā riska dēļ noteikti tiks stingri pārbaudīts, vai kredīta ņēmējam ir stabili naudas ienākumi. Šīs faktors attiecas ne tikai uz cilvēkiem, kuri tikko sasnieguši pilngadību, bet gan uz visiem kredīta ņēmējiem. Taču, ja vismaz 20 gadus sasniegušo personu pieprasījumus uzņēmumi var nepārbaudīt tik rūpīgi, tad 18 gadīga cilvēka naudas aizdevuma pieprasījums tiks kārtīgi izvērtēts. Tāpēc, ja cilvēkam nav regulāru ienākumu, tad visticamāk, ka ir jāmeklē kāda cita alternatīva, kā iegūt naudu. Protams, katrs no aizdevuma pieprasījumiem tiek izvērtēts individuāli, taču ar interneta starpniecību diez vai izdosies kreditoru pārliecināt. Šādā gadījumā labāk pie naudas devējiem vērsties personīgi, ierodoties apkalpošanas birojos.

Ja personai ir 18 gadi un arī stabili ikmēneša ienākumi, tad svarīgs faktors, ko kredīta devējs arī noteikti pārbaudīs, ir kredītvēsture. Ja kredītvēsture ir negatīva – nav nomaksāti citi kredīti vai nesen persona iekļauta parādnieku reģistrā, tad arī šādā gadījumā visticamāk, ka aizdevuma pieprasījums tiks noraidīts. Tomēr, tā kā 18 gadus sasniegušiem jauniešiem kredītus tāpat jau ir grūti saņemt, kā arī tikai kopš pēdējās dzimšanas dienas, kad personai palika 18, cilvēks vispār var tikai saņemt naudas aizdevumu, maz ticams, ka persona savu kredītvēsturi jau būs paspējusi sabojāt.

Lai saņemtu naudas aizdevumu svarīgi ir arī, lai personai būtu aktīvs bankas konts un tālruņa numurs, kurš tiek regulāri lietots. Iesniedzot aizdevuma pieprasījumu noteikti būs šāda veida informācija jānorāda. Ja persona izvēlas ņemt naudas aizdevumu pie kreditoriem, kuriem nav nepieciešama ķīla (InCREDIT GROUP vai Credit24), tad vispirms noteikti ir jāveic reģistrācija. Kad cilvēks ir ievadījis nepieciešamo informāciju par sevi, saviem ienākumiem, pēc tam ir jāveic pārskaitījums un norādīto kontu 0,01 Eiro apmērā. Tas nepieciešams, lai pierādītu, ka personas konts ir aktīvs un nepieder nevienam citam. Kad reģistrācija ir veikta, cilvēks var iesniegt savu aizdevuma pieprasījumu. Pēc tam ir jāgaida ziņa no kreditēšanas uzņēmuma, vai pieprasījums ir apstiprināts. Ja kredīta ņēmējs ir pilngadīgs, tam ir regulāri ienākumi un pozitīva kredītvēsture, tad problēmām ar kredīta saņemšanu nevajadzētu rasties.

Izvēloties kādu no kreditoriem, kuri piedāvā ātros kredītus no 18 gadu vecuma, noteikti nepieciešams tos savstarpēji salīdzināt, jo, lai piesaistītu sev jaunus klientus un izturētu savstarpējo uzņēmumu konkurenci, kreditori ik pa laikam piedāvā dažādās akcijas, kā arī uzņēmumiem ir atšķirīgas gan procentu likmes, gan maksimālā naudas summa, kuru iespējams saņemt, gan arī maksimālais atmaksas termiņš.

Viens no galvenajiem piedāvājumiem, kas piesaista jaunos klientus, ir bezprocentu jeb bezmaksas kredīts, kuru piedāvā gandrīz visi ātro kredītu devēji. Šāds bezprocentu jeb pirmais kredīts bez maksas nozīmē, kas cilvēks, ņemot kredītu, atmaksā tieši tik pat daudz naudas, cik aizņēmās. Bezmaksas kredīts gan pieejams tikai jaunajiem klientiem, kuriem vēl nav bijušas iepriekšējas kredītsaistības ar konkrēto naudas aizdevēju. Šis noteikti ir viens no vilinošākajiem piedāvājumiem, kas arī mudina tik daudzus cilvēkus izmantot ātro kredītu pakalpojumus. Protams, teorētiski šāda iespēja ir reāla arī kredīta ņēmējiem, kuriem ir tikai 18 gadu, taču diemžēl, tā kā naudas aizdevumu šai vecuma grupai bez ķīlas piedāvā tikai Credit24 un InCREDIT GROUP, tad patiesībā 18 gadīgi jaunieši šādu pakalpojumu saņemt nevar. Šie ir vieni no kreditēšanas uzņēmumiem, kas klientiem nepiedāvā iespēju saņemt bezprocentu jeb bezmaksas kredītu.

Lai gan liekas, ka 18 gadus sasniegušās personas ir diezgan ierobežotas saņemt izdevīgākus kredīta piedāvājumus, tomēr ir arī dažas priekšrocības. Ātro kredītu izsniedzēji pārsvarā jaunajiem klientiem piedāvā mazākas maksimālās summas, kuras iespējams saņemt, īpaši tad, ja tiek piedāvāts bezmaksas kredīts. Arī termiņš lielākajā daļā gadījumu ir diezgan īss – parasti 30 dienas. Taču 18 gadus jaunie cilvēki, kuri kredītu var saņemt tikai pie Credit24 vai InCREDIT GROUP, šajā ziņā var tikt uzskatīti par ieguvējiem, jo abi kreditori piedāvā saņemt vienlīdz lielu maksimālo naudas summu kā jaunajiem, tā arī jau pastāvīgajiem klientiem. Pie tam atšķirībā no citiem ātro kredītu izsniedzējiem, šie kreditori piedāvā saņemt kredītu vairāku tūkstošu apmērā. Turklāt abi kreditēšanas uzņēmumi piedāvā arī garākus atmaksas termiņus, nekā citi uzņēmumi, kuru maksimālais termiņš ir vien 30 dienas.

Kad cilvēks nopietni apsver naudas aizdevuma ņemšanu, viens no svarīgākajiem faktoriem, kas noteikti ir savstarpēji jāsalīdzina ar citiem kreditoriem, ir procentu likme. Turklāt ne tikai tie procenti, kas jāmaksā papildu pamatsummai, bet arī procenti, kas jāmaksā, ja nepieciešams atmaksas termiņa pagarinājums. Abi kreditēšanas uzņēmumi, kas dod iespēju aizņemties 18 gadus sasniegušiem jauniešiem, turklāt bez ķīlas, piedāvā vienu no zemākajām procentu likmēm. Parasti visiem ātro kredītu izsniedzējiem minimālā procentu likme ir ap 10%, tomēr lielākajai daļai uzņēmumi procentu likme ir lielāka. Credit24 un InCREDIT GROUP šī likme ir tikai 10%, turklāt abiem kreditoriem nepaaugstinās procenti, ja cilvēks uz mēnesi ir pagarinājis atmaksas termiņu.

Auto kredīts no 18 gadiem

Ja personai ir nepieciešams naudas aizdevums un viņam pieder automašīna, tad iespējams kredītu saņemt, ja mašīnu izmanto kā ķīlu. Šādu piedāvājumu sniedz kreditēšanas uzņēmums Mogo. Tiesa, šādā gadījuma naudas saņemšanas laiks noteikti kļūs daudz garāks, ne vien 20 minūtes. Mogo piedāvā iespēju saņemt naudas aizdevumus, kas var sasniegt pat 90% no personas automašīnas vērtības. Turklāt, kamēr mašīna kalpos kā ķīla, cilvēks varēs to turpināt lietot. Lai saņemtu šādu aizdevumu, personai jābūt norādītai kā automašīnas īpašniekam, jo, slēdzot līgumu un izmantojot mašīnu par ķīlu, to būs nepieciešams uz konkrēto atmaksas laiku pārreģistrēt CSDD, kur persona tiks pārrakstīta par mašīnas turētāju, ne vairs īpašnieku. Izmantojot naudas aizdevuma iespējas pie Mogo, personai kredīts jāsāk atmaksāt tikai pēc 3 mēnešiem, turklāt šāda kredīta maksimālais termiņš, ko iespējams saņemt, ir 72 mēneši.

Šāda veida pakalpojumu piedāvā arī Vita Credit, kur aizdevums pret auto ķīlu balstās uz līdzīgiem noteikumiem. Protams, abiem uzņēmumiem ir atšķirības gan maksimālajā termiņā, gan citās izmaksās, taču svarīgākais ir, ka šie abi uzņēmumi ļauj šādu pakalpojumu izmantot 18 gadus jaunām personām. Galvenais, lai cilvēks atbilstu obligātajiem nosacījumiem, kurus iespējams izpētīt gan attiecīgajās uzņēmumu mājas lapās, gan zvanot pa norādītajiem tālruņa numuriem, gan personīgi ierodoties uzņēmuma birojos.
Izvēloties uzņēmumu, kura prasībām atbilst kredīta ņēmējs, kā arī kas spēj pildīt paša klienta vajadzības, svarīgi ir atcerēties, ka, lai gan kredīta pieprasījumu internetā var iesniegt visu diennakti, tomēr kredīta pieprasījums tiek izskatīts vien kreditoru darba laikā. Ja naudas aizdevums ir steidzami nepieciešams, tad svarīgi ir apskatīt, kurš no kredītu devējiem strādā visilgākās darba stundas, kā arī kādi ir darba laiki brīvdienās. Atšķirīgs ir arī laika posms, kādā nauda aizdevuma apstiprinājuma gadījumā tiks ieskaitīta kredīta ņēmēja bankas kontā.

Kopš kreditēšanas uzņēmumi stingrāk kontrolē un pārbauda klientus, kuri iesniedz aizdevuma pieprasījumus, naudas aizdevumu saņemt sarežģītāk ir ne tikai personām, kurām ir 18 gadi. Tomēr jāņem vērā, ka šādā vecumā kredītu saņemt ir daudz grūtāk. Tāpēc ir svarīgi saprast, vai tiešām šāds solis ir nepieciešams, jo, ja cilvēks neapdomīgi saņem naudas aizdevumu, bet pēkšņi rodas neparedzētas grūtības ar tā atmaksu, tad nokļūšana parādos jau tik agrā vecumā var sagādāt problēmas vēlāk, kad kredīts patiešām būs vajadzīgs. Lai gan jaunieši pēc statistikas datiem ir vieni no atbildīgākajiem kredīta ņēmējiem un salīdzinoši retāk tiem ir problēmas ar aizdevuma atmaksu, tomēr kreditori īpašu risku saskata tieši šajā vecuma grupā. Risks ir arī saistāms ar to, ka ātrais kredīts bieži vien tiek izmantots vienkāršai uzdzīvei vai ballītei, ne tam paredzētajam mērķim.

Kredīts ir nopietns solis, kuru noteikti ir vairākas reizes jāpārdomā. Jauniešiem, kuriem ir tikai 18 gadi, šāds lēmums ir jāizvērtē pat vēl vairāk nekā citiem, jo sabojāta kredītvēsture var liegt daudzas iespējas nākotnē. Tā kā jauniešiem bieži vien ir spontānas vēlmes, tad labāk šādos gadījumos naudu tomēr palūgt vecākiem, kas droši vien var sadusmoties par liekajiem naudas tēriņiem, tomēr šāds solis noteikti nesabojās personas kredītvēsturi. Turklāt, uzzinot par parādiem kredītu atmaksā, vecāki noteikti būs daudz saniknotāki.