
Fakts ir tāds, ka būt pieaugušajam ne vienmēr ir viegli. Pārvaldīt kredītkartes, atmaksāt studentu parādus un finansēt budžetu bez vecāku palīdzības var būt apgrūtinoši. Tomēr nesenajā Amerikas bankas/USA Today aptaujā gandrīz 40% jauniešu teica, ka finansiāla neatkarība, piemēram, īres samaksa un veselības apdrošināšana, liek justies kā pieaugušajam. Par laimi, jums nav nekavējoties jākļūst pilnīgi pieaugušam. Jūs varat tur nokļūt soli pa solim. Ir daudz iespējas, ne tikai īstermiņa kredīti, kas ļauj iegūt lielāku finansiālo brīvību un līdz ar to kļūt neatkarīgāki.
1. Izveidojiet studentu aizdevuma plānu
Neatkarīgi no tā, vai jūs dzīvojat kopā ar saviem vecākiem vai vienkārši pieskaitiet savu mobilā telefona rēķinu viņiem, daudzi jaunieši, kas paļaujas uz saviem vecākiem finansiālai palīdzībai, saka, ka studējošo kredīti ir iemesls tam. Tātad, kā tos ir iespējams kontrolēt? Vispirms ziniet savas iespējas atmaksai un konsolidācijai, kas varētu samazināt jūsu maksājumus. Jūs, iespējams, varēsit samaksāt par aizdevumiem ilgākā periodā vai arī jūs varēsiet pretendēt atmaksas plānu, kas ir balstīts uz ienākumiem. Pēc tam, kad esat izpētījis dažādas lietas, ir iespējams, ka finansiāli ir izdevīgāk pieņemt palīdzību no vecākiem mazliet ilgāk, ja viņi vēlas. Vienkārši pārliecinieties, ka pieņemot savu lēmumu esiet ņēmis vērā viņu cerības, kā arī jebkādas dzīves kvalitātes sekas.
Padoms. Neļaujiet stresam atmaksāt studentu kredītus pārāk daudz ietekmēt citas jūsu finansējuma jomas. Balansējiet savus aizdevumus ar citām prioritātēm, piemēram, ietaupot, lai aizietu pensijā sev vēlamajā laikā vai atmaksātu kredītkaršu parādu.
2. Veidojiet savu kredītvērtējumu (un galu galā pārstāt izmantot vecāku karti)
Labs kredītreitings var jums palīdzēt ar visu, sākot no dzīvokļa īres līdz darba vietas iegūšanai, un tā kā ilgāka kredītvēsture parasti ir labāka, ir labi sākt iegūt labu kredītvērtējumu agri. Ideālā gadījumā jūs vēlaties saņemt savu karti, lai jūs varētu pilnīgi kontrolēt pirkumus un maksājumus. Ja jums vēl nav kredītkartes, apsveriet iespēju pieteikties uz nodrošināto kredītkarti, kurā drošības nauda tiek izmantota kā nodrošinājums. Tas var palīdzēt jums izveidot kredītvērtējumu. Kartes koplietošana ar vecākiem arī var to izdarīt. Ja jūsu vecākiem ir labi paradumi ar kredītkartēm, tas var palīdzēt jums pretendēt uz savu karti.
3. Sagatavojies pārcelties
Sagatavojieties maksāt īri katru mēnesi noguldot līdzīgu summu krājkontā. Tas palīdz piesaistīt budžetā šīs izmaksas, un jūs varat atlikt naudu drošības depozītam vai pat sākotnējiem maksājumiem, kad esat gatavs dzīvot atsevišķi no vecākiem. Ja jūs jau maksājat īres maksu saviem vecākiem, pārliecinieties, vai viņi apsver iespēju palīdzēt ar naudu, lai jūs nostātos uz savām kājām, veicinot noguldījumu fondu vai palīdzot studiju parādam.
Vai zinājāt, ka pēc Pew pētniecības centra 2017. gadā apkopotajiem datiem, 15% no 25 līdz 35 gadiem veci cilvēki dzīvoja kopā ar vecākiem 2016. gadā? Tas ir gandrīz divreiz vairāk nekā 1964. gadā.
Padoms. Atcerieties budžetā pieskaitīt visas papildu izmaksas, kas saistītas ar vietas īri.
4. Iegūstiet savu bankas kontu
Ja jūs kā pusaudzis atvērāt bankas kontu ar saviem vecākiem, jūs joprojām varat to kopīgot. Tagad, kad jūs maksājat savus rēķinus, tas var palīdzēt izveidot savu kontu. La noņemtu kādu no kopīga konta var būt nepieciešama plānošana – parasti abām pusēm personiski jāierodas filiālē, lai parakstītu dokumentus. Alternatīva ir atvērt jaunu kontu tieši jums un galu galā aizvērt to, kuru kopīgojāt. Ja jūs veicat darbības divos kontos, noteikti informējiet savus vecākus, jo īpaši, ja plānojat pārskaitīt naudu no kopīgā konta uz savu personisko kontu.
5. Uzziniet par veselības apdrošināšanas iespējām
Kad jūs sākat domāt par veselības apdrošināšanas nodrošinājumu, jums ir dažas iespējas:
Ja esat jaunāks par 26 gadiem, jūs varat palikt pie vecāku plāna. Jūs varat izmantot šo laiku, lai uzzinātu, kādas ir veselības apdrošināšanas iespējas bez pārmērīga spiediena. Iespējams, ka ar savu darba devēju varēsiet saņemt veselības apdrošināšanu, lai gan jums, iespējams, būs jāmaksā daļa no izmaksām. Citas iespējas ietver segumu ar laulātā vai apdrošināšanu, izmantojot valsts nodrošinājumu.. Lai kur jūs saņemat nodrošinājumu, pārliecinieties, ka jūs uzzināt, kādi būs jūsu ikmēneša izdevumi un kāds ir plāns, lai jūs varētu novērtēt papildu izmaksas.
6. Pārdomājiet transporta veidus
Saskaņā ar ASV Sabiedrības interešu izpētes grupu, jaunieši brauc mazāk nekā iepriekšējās paaudzes, bet 77% joprojām brauc ar transportu, lai strādātu vai mācītos. Ja tagad esat aizņēmies no vecākiem automašīnu, uzziniet, ko viņi maksā katru mēnesi, ieskaitot gāzi un apdrošināšanu, tad apsveriet iespēju segt daļu no šiem izdevumiem. Tas var palīdzēt sākt budžetu transporta izmaksām. Kad plānojat iegādāties savu automašīnu, iespējams, jūs varat ietaupīt naudu, pērkot lietotu. Pirmajai automašīnai noteikti nevajadzētu būt augstākās klases vai kā citādi īpašai, jo pats svarīgākais ir tas, lai būtu iespējams nokļūt no vienas vietas līdz citai bez ievērojamiem sarežģījumiem.
7. Atcerieties, ka finansiālā ziņā ģimenes saitēm ir nozīme
Finanšu neatkarība nenozīmē, ka jums ir jāsamazina visas saistības ar saviem vecākiem. Tas var dot labumu ikvienam, lai dalītos izdevumos, piemēram, ģimenes brīvdienām, abonementiem vai kopīgām dāvanām. Turklāt daudzi eksperti uzskata, ka ģimenes mobilo telefonu plāni ir laba ideja, jo tie parasti ir lētāki katrai personai nekā atsevišķi līgumi. Tas nenozīmē, ka jums vajadzētu sagaidīt, ka jūsu vecāki maksās visu rēķinu. Statistikas dati liecina, ka 22-26 gadu veci cilvēki paši maksā savus rēķinus.
Finanšu neatkarīgu iegūt nav viegli jebkurā vecumā, taču agrāk vai vēlāk ir nepieciešams pieņemt konkrētus lēmumus. Svarīgi ir atrast iespēju kā iegūt nepieciešamās finanses dažādiem papildus izdevumiem, kas vienmēr rodas, ja ir kādas pārmaiņas vai arī ir viens maksātājs. Līdz ar to ir nepieciešams papildus pārdomāt savus lēmumus un atrast pēc iespējas labākus risinājumus, piemēram, ja darbs vai skola nav nemaz tik tālu, iespējams, ka it sevišķi vasarā velosipēds būs tas labākais risinājums, kas ir ne tikai labs veselībai, bet arī finansēm. Protams, ja tomēr ir nepieciešams papildus aizdevums, situācija var būt savādāka, jo katru mēnesi ir papildus izdevumi, lai segtu iegūto kredītu. Uz ģimeni ir iespējams paļauties, bet visbiežāk arī tai ir savi limiti, un tā nevēlēsies pilnībā maksāt jūsu izdevumus vai parādus. Ja tomēr ir grūti pieņemt pareizus finanšu lēmumus, ir pieejami gan finanšu konsultanti, gan speciālas vietnes ar visu nepieciešamo informāciju un padomiem, lai pieņemtu labākus lēmumus. Tas var būt ļoti svarīgi katram interesentam, jo tikai tādā veidā ir iespējams uzlabot savu stāvokli. Pretējā gadījumā jūs nevarat būt finansiāli neatkarīgs, ja visu laiku rodas problēmas vai arī nepieciešamība veikt pārmaksu par lietām, kas ir neapdomīgi iegādātas. Tāpat arī ģimenei ir savi citi aspekti, kuriem ir nepieciešama uzmanība un otrs nevar paļauties uz ģimeni kā maģisku spēku.