
Ir daudz dažādu naudas taupīšanas veidu, bet pārsvarā tie visi darbojas tikai ilgtermiņā. Piemēram, gaismas izslēgšana, izejot ārā no istabas, jums ļaus ietaupīt vien pāris desmitus centus mēnesī. Kopumā šī taupīšanas metodes nav slikta, jo neprasa nekādus lielos upurus un gada laikā tie jau būtu daži ietaupīti eiro, tomēr, ko darīt situācijās, kad naudu vajag sakrāt ātri? Ir vairākas metodes, kas ļauj sakrāt diezgan lielas naudas summas, lai arī neparedzētās situācijās tiktu pie naudas, neizmantojot kredītus.
Viena no izdevumu kategorijām, kas nav vitāli nepieciešama izdzīvošanai, bet sastāda ļoti lielu summu ir transports. Personīgā transporta izmantošana ir ļoti dārga. Protams, tas ir daudz ērtāk, nekā braukt ar sabiedrisko transportu vai iet kājām, tomēr summa, ko var ietaupīt parasti ir diezgan liela. Šis padoms gan nederēs visiem, bet ja esat no tiem, kas pat līdz vietējam veikalam dodas ar automašīnu, ir vērts pamainīt savus ieradumus. Dodoties uz veikalu ar velosipēdu pat nebūs jātērē īpaši vairāk sava laika, jo varēsiet izvairīties no sastrēgumiem. Pat nedēļas laikā, šādā veidā, var ietaupīt vairākus desmitus eiro. Turklāt arī ilgtermiņā tas palīdzēs ietaupīt naudu, jo automašīnu nevajadzēs tik bieži remontēt un apkopt.
Ja runa ir par īslaicīgu naudas krāšanu, noteikti vajadzētu atteikties no visām izklaidēm un luksusa precēm. Protams, dzīvot visu dzīvi bez lietām, kas sagādā prieku būtu ārkārtīgi grūti, bet ja īsā laikā ir nepieciešams sakrāt konkrētu summu, pāris mēnešus iztikt bez izklaidēm būtu diezgan saprātīgi. Jācenšas atteikties no tādām lietām kā klubi, koncerti, kino, ceļojumi, azartspēles, ēšana ārpus mājas u.c. Šādām lietām parasti tiek tērētas diezgan lielas naudas summas, tāpēc arī ietaupījums varētu būt ievērojams.
Vēl, efektīvi sakrāt naudu, var atsakoties no spontāniem pirkumiem. Vienmēr vajag saplānot pirkumus, pirms došanās uz veikalu. Kaut gan varētu šķist, ka tā neko daudz ietaupīt nesanāks, daudziem patērētājiem, pat pusi no pirkuma summas sastāda neplānoti pirkumi.
Vēl ir svarīgi pierakstīt, kā un cik daudz naudas ir izdevies ietaupīt, citādāk var sanākt to iztērēt kaut kam citam. Ietaupīto naudu jau uzreiz vajag nolikt atsevišķi, jo atstājot to makā, agrāk vai vēlāk tā iztērēsies.
Naudu sakrāt var ne tikai taupot, bet arī izmantojot dažādas iespējas, gūt papildus ienākumus. Gadījumā ja jums mājās ir brīvas istabas, varat sameklēt sev īrnieku. Ir diezgan daudz cilvēku, kuriem ir vajadzīga istaba uz neilgu laiku. Piemēram, cilvēki, kas dodas uz citu pilsētu darba darīšanās, studenti vai cilvēki, kuri meklē pagaidu mājvietu, labprāt izmantotu iespēju dzīvot ar kādu kopā, lai nav jātērē lielas summas par dzīvokli.
Arī jau ietaupīto naudu ieguldot vai noguldot to bankā var gūt papildus ienākumus. Noguldot naudu krājkontā, gan iegūtā summa būs ļoti maza, vai pat, ņemot vērā inflāciju, neko nopelnīt nesanāks, bet labs variants ir, piemēram, uzņēmumu akciju iegāde vai manipulācijas ar valūtas maiņu. Tam gan vajag zināšanas ekonomikā, lai saprastu, kā to pareizi darīt, taču tas ir veids, kā bez lielas piepūles tikt pie naudas.
Šie uzskaitītie naudas krāšanas veidi, gan nederēs visiem. Piemēram, cilvēkiem, kas jau tā ir atteikušies no visām iespējamajām luksusa precēm un pakalpojumiem, šie padomi nebūs derīgi, bet ja izklaides, dārgu lietu iegāde un izšķērdīgs dzīvesveids ir jums raksturīgi, tad sakrāt naudu ātrā laikā ir diezgan viegli.