
Finanses ir diezgan sarežģīts jautājums ja iepriekš nav īpaši pievērsta uzmanība tam, kā tiek izmantotas finanses un cik daudz ir faktiskie ienākumi no peļņas. Ir daudz aspektu, ko ņemt vērā. Iespējams arī, ka jūs izvēlējaties iegūt kādu risinājumu kā piedāvā online aizdevumi, jo ir daudz dažādu aizdevēju ar diezgan izdevīgiem nosacījumiem. Tie var būt ļoti izdevīgi sevišķi gadījumā, kad ir nepieciešamas papildus finanses savu mērķu realizēšanai. Līdz ar to katram būs iespējams sasniegt vēlamo rezultātu bez īpašas problēmas. Tas var būt arī ļoti svarīgi, ja ir nepieciešams sasniegt labu pozīciju pārējo konkurentu vidū. Tomēr ir cilvēki, kam ir izdevies sasniegt diezgan daudz. Lieliskus piemērus ir iespējams iegūt no miljonāriem, kuriem ir dažādi padomi, kā sakārtot finanses vai vismaz izprast, kas var tikt darīs efektīvāk.
Iespējams, jūs meklējat papildus iespējas savām personīgajām finansēm – kaut ko, kas var palīdzēt pārdomāt savu pieeju naudai un sākt labāk izprast finanses. Ja tā, tad jūs varētu gūt labumu no tā, ko miljardieri var teikt, un mācīties no viņu pieredzes. Tātad, šeit ir daži padomi par ienesīgumu, ieguldījumiem un labklājību no dažiem bagātākajiem cilvēkiem pasaulē.
1. Dzīvojiet vienkārši un esiet taupīgi
Lielākā daļa cilvēku neiedomājas miljardierus ar peļņu kā cilvēkus, kas daudz skaitītu naudu, bet šādā veidā slavenais investors un miljardieris Varens Bufets (Warren Buffett) darbojas ar savām personīgajām finansēm. Bufets nopirka salīdzinoši nelielu, bet patīkamu māju pagājušajā gadsimtā tikai par 31 tūkstoti dolāriem, kas šodienas dolāros ir aptuveni 275 tūkstoši Lai gan viņš varētu to mierīgi pārdot un izvēlēties citu māju, viņš turpina dzīvot līdz pat dienai. Bufets ir apkopojis savu viedokli par panākumiem un laimi šādi: panākumi darīt to, ko tu mīli un darīt to labi. Tas ir tik vienkārši. Patiešām darīt to, kas jums patīk katru dienu – tas patiešām ir vislielākais luksuss. Jūsu dzīves līmenis nav vienāds ar jūsu dzīves dārdzību. Bufets arī ilgstoši tur savus transportlīdzekļus, tāpat kā Wal-Mart dibinātājs Sems Valtons (Sam Walton). un IKEA dibinātājs un miljardieris Ingvars Kamprads (Ingvar Kamprad) dalījās ar padomu ka, kam ir daudz naudas, nenozīmē, ka ir ar to jāpārspīlē un jāiegādājas lietas, kas nav vajadzīgas vai tikai lietas, kas ir ekskluzīvas. Ja tomēr ir nepieciešams atrast konkrētas lietas un tās iegūt savā īpašumā, ir iespējams atrast arī lētākus variantus. Ja jums ir diezgan ierobežotas finanses, ko tad? IKEA dibinātājs skatās uz naudu, ko es gatavojas tērēt sev vai citiem un uzdod sev svarīgu jautājumu, vai IKEA klienti to var atļauties. Ingvars varētu regulāri ceļot praktiski jebkur pirmajā klasē, bet naudas pārpalikums, šķiet, nav pamatots iemesls to iztērēt šādām vai citām lietām.
2. Izmantojiet ilgtermiņa investīciju stratēģiju
Nav labāka veida, kā palielināt savu bagātību, ļaujot jūsu naudai nopelnīt vēl vairāk naudas, ieguldot akcijās vai indeksu fondos. “The Vanguard Group” dibinātājs un indeksu ieguldījumu fondu dibinātājs Džons Bogle (John Bogle) saka, ka daudzas lietas centīsies novirzīt jūs no jūsu ilgtermiņa mērķiem, bet jums ir jāpieturas pie noteiktā ceļa: neļaujiet viltus cerībai, bailēm un alkatībai izmainīt labu investīciju spriedumu. Ja jūs koncentrējaties uz ilgtermiņa perspektīvu un pieturieties pie sava plāna, panākumiem ir jābūt jūsu pusē. Bogle noteikti zina par ko runā, jo viņa uzņēmuma piedāvātie indeksu fondi ir daži no vienkāršākajiem veidiem, kā veidot ilgtermiņa bagātību, ņemot vērā to vēsturisko 10% gada peļņu un zemus izdevumu rādītājus.
3. Esiet dāsns
Microsoft dibinātājs un miljardieris Bils Geits (Bill Gates) ir labi pazīstams ar savu filantropisko darbu, un viņa uzskati par to, ka ir jābūt dāsniem, var iedvesmot mūs visus atbalstīt lietas kurām mēs ticam, neatkarīgi no tā, kāds ir mūsu ienākumu līmenis. Geitsam bija gara diskusija ar sievu par to, ko darīt ar iegūto bagātību un kā to atgriezt atpakaļ tādā veidā, kas vislabāk spēj pozitīvi iespaidot visu pasauli. Protams, ka tas nav viegls uzdevums, tāpēc arī Geitsa un sievas saruna bija diezgan gara. Saistībā ar finansiāliem ieguvumiem, Geitss sacīja: “Tās lietderība ir pilnīgas organizācijas veidošana un līdzekļu novirzīšana visnabadzīgākajiem pasaulē. Labās ziņas ir tādas, ka Amerikas Savienotās Valstis jau ir viena no dāsnākajām pasaules valstīm, liecina Labdarības atbalsta fonda Pasaules ziņošanas indekss. Un saskaņā ar ASV gada pārskatu par filantropiju Amerikā, individuālie labdarības ziedojumi arī turpina pieaugt. Katru gadu tiek iegūta jauna informācija, lai labāk atspoguļotu konkrēto situāciju.
4. Maksājiet savus parādus, jo īpaši kredītkartes
Pirms viņš kļuva par miljardieri, izcilais “Dallas Mavericks” īpašnieks Marks Kubans (Mark Cuban) sacīja, ka ir viena lieta, ko viņš vēlējās, lai zinātu pirms 20 gadu vecuma par par personīgajiem finanšu līdzekļiem. Tas attiecas uz to, ka kredītkartes ir vissliktākais ieguldījums, ko varat veikt. Ka nauda, kas tiek ieguldīta ar procentiem, kam nav parāda, ir labāka nekā jebkura atdeve, kuru būtu iespējams saņemt, ieguldot šo naudu akciju tirgū. Kubans ilgi domāja, ka ir akciju tirgus ģēnijs. Līdz brīdim, kad viņš nebija.
Diemžēl amerikāņi vairāk nekā jebkad agrāk sasniedz lielāku parādu. Federālo rezervju banka apgalvo, ka amerikāņiem tagad ir vairāk nekā 1 triljona dolāru (0,82 triljonu eiro) liels neapmaksājams atjaunojamais kredīts, kas pārsniedz iepriekšējo rekordu, kas bija 2008. gadā. Būt kādam parādā noteikti nav pati patīkamākā lieta, taču tas nenozīmē, ka nav iespējams atrast veidus kā samazināt dažāda veida parādus personiski vai formāli. Tam vienkārši ir jābūt prioritātei, nevis iegādāties kaut kādas lietas, kas laika gaitā var nebūt nemaz tik svarīgas. Ir tik daudz dažādu iespēju arī uzlabot finanses un atrast kā tās novirzīt parādu atmaksai. To vajadzētu darīt arī jebkad, kad saņemat prēmiju vai arī piemaksu pie algas, piemēram, sakarā ar paaugstinājumu. Noteikti katrs var atrast iespēju sākt atmaksāt vismaz mazas summas, jo tas arī parāda ieinteresētību parādu atmaksāt.
Esiet gudrs ar savu naudu
Tas ir viegli izšķirstīt cauri sarakstam, pieņemot, ka tikai tādēļ, ka cilvēki, kas minēti iepriekš, ir miljardieri, viņu idejas nav piemērojamas pašu vienkāršāko cilvēku personīgajām finansēm. Bet šīs vienkāršās, tiešās pieejas tērēšanai, ieguldīšanai un sniegšanai ir visas praktiskās idejas, kuras jebkurš no mums tagad var izmantot. Protams, ka var būt nepieciešamība papildus pielāgot noteiktas detaļas, bet noteikti arī no četriem padomiem kaut kādā veidā var būt lieliski pielāgots, lai saņemtu labāku iznākumu, kas pašam darot lietas savā nodabā bez nekādas palīdzības (pat no ģimenes locekļiem).
Miljonāri arī ir tikai cilvēki, taču to finanses noteikti ir viens no viņu stiprākajiem akcentiem. Katrs var veiksmīgi apsvērt savas idejas un iespējas ar vai bez viņu padomiem.