logoĀtrais kredīts ir viena no izejām, ja cilvēkam negaidīti un steidzami ir nepieciešama nauda, bet pašam tās nepietiek vai arī visa nauda jau ir iztērēta. Šādu kredītu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem, sniedzot iespēju ātri nepieciešamo naudas summu uz konkrētu laika periodu aizņemties. Ātrie kredīti ir paredzēti ārkārtas gadījumiem – steidzams maksājums, nelaimes gadījums, neatliekams ārsta apmeklējums vai nepieciešama nauda, ar kuras palīdzību var izdzīvot līdz algas dienai.

Sakārtot pēc »
Saņemšanas laiksPirmais
bez %
Pirmais
kredīts
Maksimālā summaVecuma ierobežojumsLAFPA biedrs?*Darba laiks
Credit24 kredītlīnija
Credit24 Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 100 – 5000 € 5000 €
18 – 70

Darbadienas laiks  08:00- 22:00
Darba laiks brīvdienās  10:00- 20:00
* “Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas” biedrs.

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 100 – 5000 €

Maksimālā summa: 5000 €

Vecuma ierobežojums: 18 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00- 22:00

Tomēr cilvēki bieži vien šo ātro un ērto naudas aizdevumu izmanto arī citiem nolūkiem, piemēram, dažādu preču iegādei, izklaidei un citiem mērķiem. Šie kredīti ir diezgan bieži izmantots naudas ieguves veids, jo, lai kredītu saņemtu, cilvēkam jābūt pilngadīgam, aktīvam bankas kontam un interneta pieslēgumam, jo ātros kredītus iespējams pieprasīt ar interneta palīdzību. Tas ir veids, kā ātri tikt pie nepieciešamās naudas summas.

Ātrais kredīts ir īstermiņa kredīts, kurš jāatmaksā īsā laika periodā – parasti 30 dienu laikā. Lai to saņemtu, kredīta ņēmējam nav jāiziet pat no mājas – atliek tikai reģistrēties attiecīgā kreditora mājas lapā un iesniegt kredīta pieprasījumu. Apstiprinājuma gadījumā nauda pāris minūšu laikā tiek ieskaitīta kredīta ņēmēja bankas kontā. Kopš ātrie kredīti 2007. gadā parādījās arī Latvijā, naudas aizdevumu varēja saņemt jebkurš Latvijas pilsonis, kurš bija sasniedzis 18 gadu vecumu. Taču kopš 2013. gada 11. februāra šo kredītu pārsvarā var saņemt tikai no 20 gadu vecuma. LNKA , tās biedriem vienojoties, paaugstināja vecuma ierobežojumu, no kura iespējams saņemt ātro kredītu. Līdz ar to personām, kurām ir 18 vai 19 gadi, ātro kredītu šobrīd saņemt ir diezgan apgrūtinoši, jo atrodami vien daži kreditori, kuri šādu kredīta iespēju piedāvā. Turklāt daļa no tiem izsniedz naudas aizdevumu tikai pret ķīlu. Taču, ja kredīta ņēmējam ir vismaz 20 gadi, tad Latvijā ir ļoti daudz kreditēšanas uzņēmumu, kas var personai piešķirt ātro kredītu. Tomēr, lai naudas aizdevumu saņemtu, kredīta ņēmējam ir jābūt stabiliem ikmēneša ienākumiem un pozitīvai kredītvēsturei – pretējā gadījumā kredīta pieprasījums var tikt noraidīts.

Lai saņemtu ātro kredītu, cilvēkam, kuram nepieciešams naudas aizdevums, jāatbilst kreditoru noteiktajiem priekšnosacījumiem. Protams, katram uzņēmumam ir savi nosacījumi, taču lielākoties kredīta ņēmējam ir:

  • Pirmkārt, jābūt stabiliem ikmēneša ienākumiem. Lai gan 20 gadu vecumā vēl liela daļa jauniešu vēl studē, tomēr daudzi ir atraduši iespēju, kā apvienot studijas ar darbu. Līdz ar to, ja persona katru mēnesi saņem savā algas kontā regulāras iemaksas, tad arī kredīta devējs, novērtējot ienākumu stāvokli, kredītu var piešķirt. Kreditori nepiešķir naudas aizdevumu cilvēkiem bez darba vietas, īpaši ja tiem ir tikai 20 gadi, tāpēc, ka, ja cilvēks naudu nevar atmaksāt, tad kreditori, lai atgūtu naudu, parasti iesaista parādu piedzinējus. Taču, ja 20 gadīgam kredīta ņēmējam nav ne ienākumu, ne īpašumu, tad parādu piedzinējiem nav iespēju naudu atgūt. Iesniedzot naudas aizdevuma pieprasījumu, arī pašam cilvēkam ir jānovērtē, kādu naudas summu viņš var aizņemties, lai pēc tam nerastos problēmas ar kredīta atmaksu. Arī kredīta devējs, saņemot pieprasījumu, izvērtē, vai cilvēks ir maksātspējīgs un varēs saņemto kredītu līdz termiņa beigām atmaksāt.
  • Otrkārt, kreditēšanas uzņēmumi pārbauda cilvēka kredītvēsturi. Kredītvēsturi sastāda visas iepriekšējās cilvēka kredītsaistības – ja ar iepriekšējo kredītu atmaksu ir bijušas problēmas un cilvēks ir nonācis parādnieku sarakstā, tad kredīta devējs var saskatīt augstu riska pakāpi kredīta atmaksas procesā un atteikt kredīta pieprasījumu. Tomēr, tā kā Latvijā tagad ir diezgan grūti saņemt kredītu 18 un 19 gadu vecumā, tad pastāv maza iespēja, ka 20 gadus jauns cilvēks līdz tam laikam jau būs paspējis nokļūt parādnieku reģistrā un tādējādi sabojāt savu kredītvēsturi. Taču ir jārēķinās, ka, ja reiz kredīta ņēmēja vārds šajā parādnieku sarakstā ir uzrādījies, tad tas tur būs atrodams arī vēl 10 gadus, pat ja kredīta parāds jau ir nomaksāts. Protams, kredīta devējs ņem vērā, pirms cik ilga laika cilvēks nokļuvis parādnieku reģistrā un droši vien naudas aizdevumu piešķirs, ja vārds kredītu reģistrā būs ierakstīts pirms 8 gadiem. Taču, ja parāds būs bijis vien pirms pāris gadiem, tad var pastāvēt iespēja, ka kreditēšanas uzņēmums ātro kredītu var nepiešķirt.
  • Treškārt, kreditori pārbauda arī klienta maksātspēju, tāpēc ir svarīgi neiesniegt pieprasījumu ar pārmērīgi lielu naudas summu, jo kredīta devējs, salīdzinot pieprasījumu ar personas ienākumu stāvokli, var kredītu nepiešķirt. Turklāt, ņemot pārāk lielu ātro kredītu, cilvēks var nokļūt grūtībās ar tā atmaksu, tāpēc svarīgi vienmēr kārtīgi apdomāt, cik liela naudas summa nepieciešama – nevajadzētu ņemt vairāk naudas nekā vajadzīgs.

Svarīgs nosacījums, ko kreditori pārbauda, ir arī vecums, taču, ja kredīta ņēmējam ir 20 gadi, tad paveras plašas iespējas, kur ātro kredītu saņemt. Ātros kredītus no 20 gadiem piedāvā vairāki kreditēšanas uzņēmumi, piemēram, vivus.lv, viasms.lv, MiniCredit, latcredit.lv, smscredit.lv, crediton.lv, InCredit Group, Mogo un daudzi citi. Lai izvēlētos atbilstošāko un izdevīgāko kredītu, kredīta ņēmējam nevajadzētu iesniegt aizdevuma pieprasījumu pirmajā ātro kredītu izsniedzošā uzņēmumā, kuru ierauga. Lai pārāk daudz nepārmaksātu procentos, kā arī saņemtu nepieciešamo naudas summu, svarīgi ir veikt visu ātro kredītu piedāvājumu savstarpēju salīdzinājumu. Internetā atrodamas arī vairākas mājas lapas, kurās iespējams aplūkot tabulas, kurās norādīti populārākie ātro kredītu devēji un to piedāvājumi.

Tā kā 20 gadus jaunam cilvēkam paveras plašas iespējas, no kurām izvēlēties izdevīgāko kreditoru, tad vecuma ierobežojumiem nav jāpievērš pārāk liela uzmanība. Tomēr jāatceras, ka pastāv arī tādi kreditēšanas uzņēmumi, kuri kredītu izsniedz arī no 21 gada vecuma, tāpēc vecuma ierobežojumus nevajadzētu ignorēt pavisam.

20Viens no populārākajiem veidiem, kā kredītus izsniedzošās kompānijas piesaista sev jaunu klientus, ir bezmaksas jeb bezprocentu kredīts. Ja cilvēks kredītu ņem pirmo reizi, tad noteikti izdevīgākais variants ir izvēlēties kādu no tiem kreditoriem, kas šādu iespēju piedāvā. Bezmaksas jeb bezprocentu kredīts nozīmē, ka, ja, piemēram, cilvēks aizņemas 200 eiro, tad arī kredīta atmaksas termiņa beigās kreditoriem jāatmaksā tieši tikpat liela naudas summa, respektīvi, 200 eiro. Izmantojot bezmaksas jeb bezprocentu kredītu, cilvēks nepārmaksā, bet gan atdot tieši tādu pašu naudas summu, ko aizņēmās. Tomēr potenciālajiem klientiem jāņem vērā, ka, izmantojot iespēju ņemt pirmo kredītu bez maksas, samazinās arī maksimālais naudas apjoms, ko cilvēks pirmajā reizē var saņemt. Tāpēc, ja nepieciešama liela naudas summa, tad var gadīties, ja bezmaksas kredīts šo iespēju ierobežo, un cilvēkam nākas aizņemties pie kreditoriem, kuri bezprocentu kredīta iespēju nepiedāvā. Turklāt tiem cilvēkiem, kuri kredītu vienā uzņēmumā ņem atkārtoti, arī šāda iespēja nepastāv. Esošajiem klientiem, kuri pierāda savu lojalitāti pret kreditoru, kredīta devējs dod iespēju pēc tam saņemt jau lielāku naudas aizdevumu nekā pirmajā reizē. Bezmaksas jeb bezprocentu kredītu piedāvā gandrīz lielākā daļa kreditoru, tāpēc, ja cilvēks jau reiz naudu pie kāda kredīta devēja ir aizņēmies, bet tagad kredīts ir jāņem atkal turklāt nepieciešamā naudas summa nav liela, tad kredīta ņēmējam ir tiesības vērsties ar aizdevuma pieprasījumu pie cita kreditora, kurš cilvēkam atkal piedāvā iespēju saņemt bezprocentu jeb bezmaksas kredītu.

Salīdzinot ātro kredītu piedāvājumus, svarīgi ir apzināties, cik liela naudas summa ir nepieciešama, jo katrs no kreditoriem piedāvā atšķirīgu maksimālo naudas summu, kuru iespējams saņemt. Ātro kredītu iesniedzēji parasti piedāvā aizdot vien dažus simtus eiro, taču, ja nepieciešama lielāka naudas summa, tad atrodami arī kreditori, kuri piedāvā naudas aizdevumu līdz pat dažiem tūkstošiem eiro.

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas savstarpēji jāsalīdzina ņemot kredītu no 20 gadu vecuma, ja cilvēks nevar izmantot bezmaksas jeb bezprocentu kredīta iespēju, ir procentu likme. Ātrajiem kredītiem, tā kā tie pieder pie īstermiņa kredītiem, pārsvarā procentu likme ir diezgan augsta. Parasti tā ir sākot no 10% un vairāk. Tāpēc, lai papildu pamatsummai kredīta ņēmējs pārāk daudz nepārmaksātu, svarīgi atlasīt tos kreditorus, kuri piedāvā pēc iespējas zemākus procentus.

Ātrie kredīti balstās uz to, ka tos iespējams ātri un ērti saņemt, taču tiem ir īss atmaksas periods, tāpēc nākamais svarīgais aspekts, kuram jāpievērš pastiprināta uzmanība, ir maksimālais atmaksas termiņš. Lielākoties kredīts jāatmaksā 30 dienu laikā, taču, savstarpējās konkurences rezultātā, maksimālais termiņš šobrīd jau ir lielāks. Atmaksas termiņš ir tas laiks, kurā kredīta ņēmējam ir jāatmaksā aizdevuma pamatsumma un procenti kredīta devējam. Pat ja cilvēks apzinās, ka naudu atmaksās jau tuvākajās dienās, tomēr vienmēr labāk ir pieprasīt maksimālo atmaksas laiku, jo nekad nav iespējams paredzēt, vai nenotiks kas ārkārtējs, kur nauda būs nepieciešama vairāk. Tomēr nevajag arī ieslīgt galējībās un kredīta atmaksu vilkt līdz pēdējam brīdim. Ja cilvēks jau laicīgi saprot, ka tuvojas kredīta atmaksas termiņa beigas, bet aizdevumu atmaksāt nav iespējams, vienmēr pastāv iespēja pagarināt atmaksas laiku. Tas gan ir maksas pakalpojums, turklāt arī tiem kredīta ņēmējiem, kuri izmanto bezprocentu jeb bezmaksas kredīta iespēju. Arī termiņa pagarināšanas izmaksas ir atšķirīgas, tāpēc arī šo aspektu ir vērts salīdzināt.

Kā jau par to liecina pats kredīta nosaukums, ātro kredītu iespējams saņemt ļoti īsā laika posmā – vien dažās minūtēs. Tomēr ir arī kreditori, kuri jau uzreiz norāda, ka, lai saņemtu naudu kontā, būs nepieciešams gaidīt vismaz vienu dienu. Ja naudas saņemšanas laiks ir būtisks, tad arī šis faktors palīdzēs izvēlēties kredīta ņēmējam izdevīgāko kreditoru. Taču jāņem vērā ir arī darba laiks, ko uzrāda kreditori. Lai gan aizdevuma pieprasījumu iespējams nosūtīt visu diennakti, tomēr tas nenozīmē, ka visu diennakti šie pieprasījumi tiek arī izskatīti un apstiprināti vai noraidīti. Kreditēšanas uzņēmumu mājas lapās, kā arī kreditorus salīdzinošās tabulās svarīgi apskatīt kredīta devēja darba laikus. Kredīta pieprasījumi tiek izskatīti tikai kredītu izsniedzošā uzņēmuma darba laikā. Darba laiki kreditoriem ir atšķirīgi, turklāt brīvdienās un svētku dienās tie nereti ir arī īsāki vai uzņēmums nestrādā vispār.

Izvēloties ne tikai izdevīgāko ātrā kredīta piedāvājumu, bet vispār uzņēmumu, kurā naudas aizņēmums tiks veikts, cilvēkam noteikti jāsalīdzina ne tikai visi iepriekš minētie faktori. Pats svarīgākais ir izlasīt visus noteikumus, nosacījumus un informāciju par kredīta saņemšanu un atmaksu pie konkrētā kreditora. Noteikti jāpievērš arī uzmanība informācijai par to, kādas sankcijas un soda naudas var tikt piemērotas, ja kredīta ņēmējs nepilda savas saistības. Kredītsaistību neizpildīšana var sabojāt personas kredītvēsturi. Ja tas notiek jau 20 gadu vecumā, tad cilvēks var sabojāt savas iespējas saņemt kredītu nākotnē.

Lai saņemtu ātro kredītu pie kreditora, kura pakalpojumus cilvēks pirms tam nav izmantojis vai arī tā vispār ir pirmā reize, kad personai nepieciešams ātrais kredīts, vispirms ir jāreģistrējas kreditēšanas uzņēmuma mājas lapā. Lai gan katrā uzņēmumā norādāmā informācija var atšķirties, tomēr pamatā vienmēr ir jānorāda personas dati, kontaktinformācija un ienākumi. Svarīgi ir norādīt precīzu un patiesu informāciju, citādi kredīta devējs var aizdevuma pieprasījumu noraidīt. Reģistrācijas turpinājumā kredīta ņēmējam būs jāpārskaita arī 0,01 eiro un norādīto kreditora bankas kontu – šādi kredīta devējs var pārliecināties par to, vai potenciālā klienta bankas konts pieder konkrētajai personai un ir aktīvs. Kad reģistrācija ir veikta, kredīta ņēmējam ir jānosūta naudas aizdevuma pieprasījums. Pēc tam pāris minūšu laikā, ja vien pieprasījums nosūtīt kreditora darba laikā, uz iepriekš norādīto cilvēka tālruņa numuru pienāks atbilde, vai kredīts tiek apstiprināts vai noraidīts. Pēc tam ātri vien pozitīvas atbildes gadījumā cilvēks saņems kredīta summu savā bankas kontā.

Ātrais kredīts ir viens no ērtākajiem veidiem, kā cilvēks var izkļūt no īslaicīgām finansiālām problēmām. Lai saņemtu kredītu nav nepieciešams norādīt galvotāju, kā arī mērķi, kam nauda tiks izmantota, tāpēc arī tik bieži šāda veida kredīti tiek izmantoti izklaidei vai kāroto preču un pakalpojumu iegādei. Tomēr vieglprātīga kredīta izmantošana var sagādāt arī pamatīgas problēmas. Tāpēc svarīgi vienmēr vairākas reizes pārdomāt, vai ātrais kredīts patiešām ir nepieciešams, īpaši ja vēl jāmaksā procenti. Neapdomīga kredītu izmantošana var sabojāt cilvēka kredītvēsturi un būtiski ietekmēt iespēju saņemt citu kredītu nākotnē. Nonākot parādos, ātrais kredīts var novest cilvēku bankrotā. Lai gan ātrais kredīts liekas vilinošs piedāvājums, vienmēr svarīgi apzināties, kādas var būt sekas, ja kredītu neizdodas atmaksāt. Varbūt labāk ir atrast kādu naudas aizdevuma alternatīvu, piemēram, palūgt vecākiem vai draugiem.