logoĀtrie kredīti no 19 gadiem

Ātrais kredīts ir viens no risinājumiem, kad cilvēkam ir steidzami nepieciešama nauda, bet personīgās finanses ir nepietiekamas vai arī iztērētas. Šādu kredītu mērķis ir aizdot naudu personai tieši ārkārtas gadījumos, kad cilvēks pats nespēj tikt galā. Ātros kredītus izmanto, kad notikusi kāda nelaime, piemēram, avārija, nepieciešama steidzama medicīniskā palīdzība vai arī kad līdz algas dienai palikušas vien pāris dienas, bet visa nauda jau iztērēta.

Sakārtot pēc »
Saņemšanas laiksPirmais
bez %
Pirmais
kredīts
Maksimālā summaVecuma ierobežojumsLAFPA biedrs?*Darba laiks
Credit24 kredītlīnija
Credit24 Atsauksmes
15 min
Saņemt aizdevumu

Nē 100 – 5000 € 5000 €
18 – 70

Darbadienas laiks  08:00- 22:00
Darba laiks brīvdienās  10:00- 20:00
* “Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas” biedrs.

Saņemšanas laiks: 15 min

Pirmais bez % :

Pirmais kredīts: 100 – 5000 €

Maksimālā summa: 5000 €

Vecuma ierobežojums: 18 – 70

LAFPA biedrs:

Darba laiks: 08:00- 22:00

Ātrie kredīti palīdz īslaicīgās finansiālās grūtībās, taču tos nevajadzētu izmantot, ja naudas problēmas jau ir ieilgušas, kā arī, lai atmaksātu kādu citu kredītu. Šāda veida kredīti arī nav paredzēti vienkāršiem tēriņiem un pirkumiem, piemēram, nakts uzdzīvei, kad pašam nauda beigusies, bet mājās vēl doties nav vēlmes. Tāpat ātros kredītus nevajadzētu izmantot, lai iegādātos ikdienas preces vai apģērbu.

Ātrais kredīts ir īstermiņa kredīts, kuru piedāvā privātie kreditēšanas uzņēmumi, respektīvi, šādu kredītu bankā nevar saņemt. Tiem ir augsti procentu maksājumi, kas jāmaksā papildu pamatsummai, ko cilvēks ir aizņēmies. Līdz 2013.gada februāra sākumam ātros kredītus varēja saņemt jebkurš pilngadīgs Latvijas pilsonis, taču kopš tā laika Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācija nolēma šādus kredītus neizsniegt 19 gadus sasniegušiem jauniešiem. Tāpat arī citiem kredītu ņēmējiem kredīta saņemšana vairs nav tik vienkāršs process, jo, lai šādu naudas aizdevumu saņemtu, ir jānorāda ienākumi. Šādā veidā kreditori var izvērtēt, vai kredīta piešķiršanas gadījumā cilvēks pēc tam spēs konkrēto naudas summu atmaksāt. Tā kā 18 un 19 gadus jauni cilvēki šajā vecumā pārsvarā vēl mācās, ir vecāku vai aizbildņu apgādībā un paši nestrādā, tad kreditoriem nav garantijas, ka pēc kredīta saņemšanas cilvēks pēc tam to varēs arī atmaksāt. Ja aizdevuma atmaksa netiek veikta, tad parasti šādā gadījumā tiek iesaistīti parādu piedzinēji, kā arī tiesa, kuri, lai atgūtu nepieciešamo naudas aizdevuma summu, var atņemt vai uzlikt aizliegumu kredīta ņēmēja īpašumam, kā arī novirzīt ienākumus kredīta atmaksai, taču tā kā tikko pilngadību sasniegušiem cilvēkiem lielākoties vēl nav savu īpašumu vai ienākumu, tad šādā veida parādu nav iespējams atgūt.

19Kopš LNKA pieņemtajiem ierobežojumiem kredītu izsniegšanā 19 gadus jauniem cilvēkiem ātros kredītus ir gandrīz neiespējami saņemt. Taču atrodami kredītu devēji, kas, rūpīgi izvērtējot personas ienākumus, piešķir šādus kredītus arī 19 gadīgiem cilvēkiem. Šādi kreditori ir Credit24, InCredit Group, kā arī Mogo un Vita Credit. Tomēr jāņem vērā, ka Mogo un Vita Credit piešķir naudas aizdevumu tikai pret auto ķīlu. Ja 19 gadīgam jaunietim pieder mašīna, turklāt viņš tiek uzrādīts kā automašīnas īpašnieks nevis turētājs, tad kredīta saņemšana ir reāla iespēja. Dodoties pie kāda no šiem kreditoriem, iespējams gūt naudas aizdevumu 90% apmērā no automašīnas vērtības. Taču pēc tam ir jādodas uz CSDD un jāpārreģistrē mašīna – līdz kredīta atmaksas beigām kredīta ņēmējs kļūst tikai par automašīnas turētāju. Tomēr, lai gan mašīna kalpo par ķīlu tam, ka kredīta summa tiks atmaksāta, persona var turpināt savu auto lietot. Šāda veida kredīts ir jāatmaksā ilgākā laika periodā, ne tikai 30 dienās, kā tas parasti ir ar ātrajiem kredītiem bez ķīlas, – atkarībā no uzņēmuma, kurā kredīts ņemts, tā atmaksas termiņš var būt pat līdz 72 mēnešiem. Kreditēšanas kompānijas, lai piesaistītu jaunus klientus, piedāvā arī dažādas akcijas, kurās kredīta atmaksa sākas tikai pēc 3 mēnešiem. Taču pats svarīgākais, ka šādu kredītu iespējams saņemt 19 gadus sasniegušiem jauniešiem.

Lai gan mūsdienās lielai daļai jauniešu jau ir savas automašīnas, tomēr ne visi var lepoties ar to, ka ir mašīnu īpašnieki. Taču tas nemaina to, ka arī 19 gadus jauniem cilvēkiem var pienākt reize, kad tiešām ir nepieciešams ātrais kredīts. Šādā gadījumā pastāv divi kreditēšanas uzņēmumi, kuri piešķir naudas aizdevumus arī 19 gadus sasniegušām personām. Credit24 un InCredit Group izsniedz kredītu pilngadīgām personām līdz pat 70 gadu vecumam, taču kredīta ņēmējam noteikti jābūt ar stabiliem ikmēneša ienākumiem. Tagad ikvienam kredīta ņēmējam tiek pieprasīts norādīt ikmēneša ienākumus, lai spētu izvērtēt, vai cilvēks ir spējīgs arī aizdevumu atmaksāt, taču tiem cilvēkiem, kuri ņem lielu kredītu, kā arī jauniešiem, kuriem ir tikai 18 vai 19 gadi, šāda pārbaude tiek veikta īpaši rūpīgi. Ja regulārus ienākumus nav iespējams norādīt, tad visticamāk, ka kreditēšanas uzņēmums aizdevuma pieprasījumu noraidīs.

19 gadus jaunam cilvēkam, kurš ir strādājošs vai arī kuram norēķinu kontā regulāri tiek ieskaitīta pietiekami liela naudas summa, piemēram, stipendija vai nauda no vecākiem, pastāv iespēja, ka kredītu no Credit24 vai InCredit Group ir iespējams saņemt. Ja cilvēks ir sapratis, ka šāds naudas aizdevums patiešām ir nepieciešams un bez tā nav iespējams iztikt, tad, lai gan kredīta piedāvātāju nav daudz, tomēr savstarpēji ir jāsalīdzina kredītu izsniedzošo kompāniju piedāvājumi.

Vispirms svarīgi ir atlasīt tos kreditorus, kas vispār piedāvā kredītu 19 gadu vecumā – ja personai nav automašīnas, ko ieķīlāt, tad jāizvērtē Credit24 un InCredit Group piedāvājumi, bet, ja cilvēks ir automašīnas īpašnieks, tad var salīdzināt Mogo un Vita Credit piedāvājumus. Lai gan interneta vietnēs vēl atrodama informācija, ka šāda vecuma cilvēks var ātro kredītu saņemt arī pie citiem kreditoriem, tomēr informācija var būt arī novecojusi, tāpēc katram uzņēmumam vēlreiz kārtīgi jāpārbauda, vai vecuma ierobežojums ir no 18 vai 19 gadiem. Kad atrasti visi piedāvājumi, kas piešķir kredītus 19 gadus sasniegušiem cilvēkiem, tad pēc tam noteikti savstarpēji jāsalīdzina citi faktori.

Katrs no kreditēšanas uzņēmumiem piedāvā atšķirīgu aizdevuma summu, kuru iespējams saņemt kredīta ņēmējam. Pārsvarā ātro kredītu izsniedzēji piedāvā dažu simtu eiro naudas aizdevumu, taču tā kā šobrīd ir ļoti daudz ātro kredītu izsniedzēji, maksimālā summa, ko cilvēks var saņemt, visu laiku tiek paaugstināta. Ja ātro kredītu cilvēks izvēlas ņemt pie Credit24 vai InCreditGroup, tad maksimālā naudas summa ir daudz lielāka – vairāki tūkstoši eiro.

Gan televīzijā, gan internetā un citur ātro kredītu devēji jaunos klientus piesaista ar bezprocentu jeb bezmaksas kredītu. Tas nozīmē, ka cilvēkam termiņa beigās kredīta devējam jāatmaksā tieši tikpat daudz naudas, cik viņš sākumā ir aizņēmies. Nav jāpārmaksā nauda, ko sastāda procenti. Ieraugot šo piedāvājumu, daudzi cilvēki nolemj par labu kredīta ņemšanai pat tādos gadījumos, kad tas nav ļoti nepieciešams. Bezprocentu jeb bezmaksas kredīts ir paņēmiens, ar kuru kreditori piesaista jaunus klientus, kā arī tas palīdz izturēt savstarpējo konkurenci. Taču, lai gan lielākā daļa kreditēšanas uzņēmumu piedāvā ņemt pirmo kredītu bez maksas, tomēr tieši Credit24 ir starp tiem uzņēmumiem, kas šādu iespēju nepiedāvā. Tā kā 18 un 19 gadus sasniegušām personām šāda iespēja nepastāv. Tomēr arī šādam bezmaksas kredītam ir savi trūkumi – tā kā tādu iespēju piedāvā tikai klientiem, kas konkrētajā uzņēmumā kredītu ņem pirmo reizi, tad kreditori neizsniedz maksimālo naudas summu, kuru var saņemt jau pastāvīgie klienti. Credit24 un InCredit Group, kuri nepiedāvā bezprocentu kredītu, dod iespēju visiem klientiem – gan jaunajiem, gan jau esošajiem – saņemt vienlīdz lielu naudas summu, respektīvi, ikviens kreditēšanas uzņēmuma klients var saņemt maksimālo naudas aizdevumu, ja vien spēj to atmaksāt un kreditors pieprasījumu apstiprina.

Otrs faktors, kuru noteikti vajag salīdzināt, ir procentu likme. Ātrie kredīti, lai gan tos ātri un ērti ir saņemt, tomēr ir neizdevīgi, ja vien nav iespējams saņemt bezmaksas kredītu. Tā kā tie ir īstermiņa kredīti, tad tiem ir augsta procentu likme – sākot no 10% un tikai uz augšu. Tāpēc, lai mazāk naudas iztērētu par obligātajiem procentiem, tad svarīgi atrast tādu kreditoru, kuram ir pēc iespējas mazāka procentu likme.

Trešais svarīgais faktors ir termiņš. Īstermiņa kredītiem parasti kredīta atmaksas laiks ir līdz 1 gadam; ātrajiem kredītiem šis termiņš lielākoties ir vēl īsāks – parasti līdz 30 dienām. Taču, lai savstarpēji konkurētu, atmaksas periods tiek aizvien vairāk pagarināts. Tomēr tāpat šis laiks ir pietiekami īss. Kad cilvēks ir izlēmis ņemt kredītu, vislabāk vienmēr ir ņemt maksimālo iespējamo atmaksas periodu, jo neviens nevar paredzēt nākotni, tāpēc labāk nodrošināties ar laika rezervi un, ja iespējams, atmaksāt naudu ātrāk, nekā baiļoties, ka termiņš tuvojas beigām, bet naudas, ko atmaksāt, – nav. Protams, vienmēr pastāv iespēja pagarināt aizdevuma atdošanas termiņu, taču šāds pakalpojums ir par maksu. Tomēr labāk ir samaksāt naudu par termiņa pagarināšanu nekā krāt parādus. Arī atmaksas perioda pagarināšanas izmaksas ir atšķirīgas, tāpēc arī šo aspektu vajag salīdzināt.

Ja kredīta ņēmējam ir steidzama situācija, kurā naudu saņemt ātri ir vissvarīgākais, tad noteikti jāsalīdzina, kurš no kreditoriem piedāvā naudu ieskaitīt kontā visātrāk. Lai gan lielākā daļa to sola izdarīt aptuveni 15-20 minūtēs, tomēr ir kreditori, kuri jau uzreiz norāda, ka, lai nauda tiktu ieskaitīta kontā, kredīta ņēmējam ir jāgaida vismaz viena diena (InCredit Group). Arī darba laiki, kad aizdevuma pieprasījums tiek apstiprināts, ir dažādi. Kredīta pieprasījumu internetā iespējams iesūtīt visu diennakti, tomēr, lai naudu saņemtu ir nepieciešams kredīta devēja apstiprinājums, kuru iespējams saņemt tikai norādītajos darba laikos. Turklāt daži kreditori mēdz arī brīvdienās nestrādāt vai saīsināt darba laikus.

Lai kredītu saņemtu, cilvēkam nepietiek ar kreditoru savstarpēju salīdzināšanu. Svarīgi ir atbilst visiem nosacījumiem, kurus pieprasa kredīta devējs. Pirmkārt, 19 gadus sasniegušai personai ir vispirms jāatbilst vecuma ierobežojumiem, jo lielākā daļa ātro kredīta izsniedzēju aizdevumu piešķir no 20 gadu vecuma. Papildus vecumam, cilvēkam noteikti jābūt arī stabiliem ienākumiem un pozitīvai kredītvēsturei. Ja cilvēkam ir iepriekš bijušas kredītsaistības, turklāt ar iepriekšējo kredītu atmaksu ir bijušas problēmas un varbūt pat parādi, tad kredītvēsture tiek vērtēta kā negatīva un kreditors var kredītu nepiešķirt. Tomēr tā kā 19 gadīgiem jauniešiem jau tā ir problemātiski iegūt kredītu, kā arī naudas aizdevumu var vispār tikai no 18 gadiem saņemt, tad ir maz ticams, ka pa šo laiku persona jau savu kredītvēsturi ir paspējusi sabojāt. Lai nerastos situācija, kad kredīts netiek piešķirts sabojātas kredītvēstures dēļ, vienmēr ir atbildīgi jāņem kredīts un regulāri, kā arī laikā ir jāveic nepieciešamie maksājumi. Pie tam, ja cilvēks nonāk parādnieku reģistrā, viņa vārds tajā uzrādās vēl nākamos 10 gadus, pat ja parāds jau ir samaksāts.

Ja 19 gadus jaunai personai ir gan stabili ienākumi, gan pozitīva kredītvēsture, tad noteikti jābūt arī aktīvam norēķinu kontam, kurā tiks ieskaitīts kredīts. Lai saņemtu kredītu, ir jāveic reģistrācija izvēlētā kreditora mājas lapā. Reģistrācijas ietvaros jānorāda personas dati, kontaktinformācija, tāpat arī ienākumi. Svarīgi, lai tiktu norādīts aktīvs un pareizs tālruņa numurs. Pēc tam uz norādīto kontu ir jāpārskaita 1 eiro-cents, kas kredīta devējam pierāda, ka cilvēks ir bankas konta īpašnieks, kā arī šādi tiek pabeigta reģistrēšanās.

Kad cilvēks ir nosūtījis savu kredīta pieprasījumu, pāris minūšu laikā tiks saņemta atbilde, vai kredīta pieprasījums ir apstiprināts vai noraidīts. Protams, lai process neievilktos, aizdevuma pieprasījums ir jānosūta kreditora darba laikā.

Ņemot naudas aizdevumu, kredīta ņēmējam, īpaši, ja tas ir tikai 19 gadus jauns cilvēks, ļoti atbildīgi ir jāizturas pret aizdevuma atmaksu. Bezrūpīga kredīta ņemšana un naudas neatmaksāšana laikā var sabojāt personas kredītvēsturi, kas līdz ar to var ietekmēt cilvēka iespējas saņemt kredītu nākotnē, kad tas tiešām ir ļoti nepieciešams. Turklāt, ja nauda netiek atmaksāta laikā un nav veikts kredīta pagarinājums, tiek pierēķināti soda procenti. Ja parāda apjoms vairākas reizes pārsniedz aizdevuma pamatsummu, tad naudas atgūšanas procesā tiek iesaistīti parādu piedzinēji un pat tiesa, ja tas nepieciešams. Cilvēks var tikt novests lielos parādos, kuru atmaksa nav vienkārša. Tāpēc pret kredīta ņemšanu vienmēr ir jāizturas ļoti rūpīgi, un labāk ir vairākas reizes pirms tam apdomāt, vai kredīts patiešām nepieciešams – varbūt iespējams aizņemties no vecākiem vai draugiem.